Montując taśmy LED staramy się wykonać prace tak, aby sama instalacja nie była zauważalna z zewnątrz, nie przeszkadzając tym samym w wizualnym odbiorze wystroju wnętrza, jak i rozproszenia światła po otoczeniu. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Idealną sytuacją jest oświetlenie LED sufitu podwieszanego, gdzie sama konstrukcja sufitu pozwala na to, by całość instalacji pozostając niewidoczna, nie była przykryta. Odrębny przypadek mamy oświetlając szafki kuchenne, łazienkowe czy nawet telewizor. Spotykamy się wtedy z zarzutami braku estetyczności całości instalacji. Wielu naszych Klientów wykorzystuje w takim momencie profile LED. Jednak ich wartość estetyczna, to nie wszystko, co osiągniemy wprowadzając profile LED do naszego systemu oświetlenia.

Profile LED zabezpieczają taśmy LED przed wodą i mechanicznymi uszkodzeniami. To nie jedyna zaleta profili LED, najbardziej widoczną cechą, zaraz po ich estetycznej wartości, to możliwość zmiany światła. Profile LED zmieniają światło zacierając jego punktowość, niwelując w ten sposób bezpośrednie źródła jasności światła – miejsca, w których znajdują się diody. Powoduje to ujednolicenie strumienia światła, całość systemu oświetlenia nadaje pomieszczeniu charakteru nowoczesnej elegancji. Decydując się na zakup profili LED warto postawić na te, wykonane z aluminium, czyli z solidnego, aczkolwiek lekkiego tworzywa. Wysokiej jakości aluminiowe profile LED pozwalają na bezpośredni montaż taśmy z diodami w profilu LED.

Profil aluminiowy do taśm LED

Profil aluminiowy do taśm LED

Ceny aluminiowych profili LED są zróżnicowane, ponieważ uzależnione są od producenta i jakości. Sądząc po opiniach Klientów, aluminiowy profil LED to osprzęt niezastąpiony, brany często pod uwagę przy realizacji współczesnych projektów oświetlenia pomieszczeń. Kosztuje niewiele, ale dokonując zakupu należy brać pod uwagę specyfikację produktu, ponieważ profile LED różną się kształtami, tolerancją cięcia i rozmiarami ścianek. Profile LED można umieścić nawierzchniowo ( profile LED nawierzchniowe ) lub wbudować ( profile LED do wbudowania ) w odpowiednio przygotowany frez lub otwór w powierzchni montażowej. Zanim kupimy aluminiowe profile LED warto uzyskać ważne informacje dotyczące wartości technicznych produktu, możliwości jego zastosowania oraz możliwego sposobu montażu, tak by zakupiony produkt w zupełności spełniał założenia projektu.

Szukasz więcej informacji -zajrzyj do naszego sklepu internetowego – http://designlight.pl/

Profile z seri LINE

Profile z seri LINE