Nowoczesne oświetlenie przestrzeni użytkowych to przede wszystkim taśmy ledowe, których stosowanie jest równie wygodne, co estetyczne. Dzisiejszy rynek oświetleniowy oferuje wiele rodzajów i modeli taśm LED – przejrzyjmy najciekawsze propozycje.

Taśmy LED stanowią jedną z najbardziej praktycznych metod oświetlania i dekorowania wnętrz. Zastosowane w obrębie szafek, półek, witryn czy blatów, potrafią zupełnie odmienić klimat pomieszczenia, czyniąc je nowoczesnym i atrakcyjnym dla oczu. Samoprzylepne taśmy LED wykazują znaczną elastyczność i są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu z łatwością możemy zamontować je prawie wszędzie, a najlepiej w profilu aluminiowym ze względu na dobre odprowadzanie ciepła. Zaletą taśm LED – a właściwie diod, z których się składają – jest również długa żywotność i wydajność świecenia, nieporównywanie większa niż w przypadku tradycyjnych źródeł światła. Przed zakupem taśmy należy jednak zastanowić się, czego dokładnie oczekujemy od tego typu oświetlenia, a wtedy wybór odpowiedniej taśmy okaże się dużo łatwiejszy.

zestaw taśma led rgb ip20 wraz ze sterownikiem pilotem i zasilaczem - oswietlenieledowe.pl Designlight.pl

Zestaw TAŚMA RGB 150 LED IP20 + sterownik, pilot i zasilacz

Dekoracyjne taśmy LED RGB
Doskonałym pomysłem na urozmaicenie wnętrza są taśmy LED RGB, które umożliwiają świecenie w różnych barwach. Taką taśmę można zamontować np. w salonie (pod półkami, wiszącymi szafkami czy w witrynach) albo w sypialni pod łóżkiem lub pod sufitem podwieszanym. Do obsługi trybów świecenia niezbędny jest sterownik oraz pilot, dlatego taśmę warto kupić w zestawie z tymi akcesoriami.

Bezprzewodowy sterownik do taśmy RGB umożliwia szybką zmianę barw świecenia. Jego działanie kontrolujemy za pomocą pilota radiowego (RF) lub na podczerwień (IR). W praktyce oznacza to, że możemy dowolnie regulować oświetlenie w pomieszczeniu, nie ruszając się nawet z fotela.

popularne tasmy led do domu - oswietlenie ledowe Designlight

Taśmy LED popularne w 2019 roku
Dużym zainteresowaniem aktualnie cieszą się taśmy LED Premium, dostępne w różnych barwach świecenia, w tym najpopularniejszych: białej ciepłej, neutralnej i zimnej. Składają się one z diod LED SMD, które cechują się bardzo wysoką skutecznością świecenia i zapewniają równomiernie rozproszone światło o jednolitej barwie. Diody tego typu emitują ponadto dwukrotnie więcej światła niż zwykłe LED-y, a pobór prądu pozostaje bez zmian. Dzięki temu wnętrze może być jeszcze lepiej oświetlone przy takiej samej liczbie źródeł światła, które są dodatkowo energooszczędne.

Taśmy LED Premium posiadają także gruby podkład PCB, który zapewnia stabilne i precyzyjne ułożenie diod, co przekłada się na lepsze odprowadzanie ciepła z urządzenia, a w efekcie zwiększa jego żywotność. Z kolei wzmocnione, miedziane ścieżki nagrzewają się dużo wolniej niż przy zwykłych taśmach – dzięki temu nie musimy obawiać się ich przepalenia.

Nowoczesne taśmy LED Premium produkowane są także w Polsce i dostępne w dłuższych, aż 50-metrowych rolkach. Akcesoria tego typu możemy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb – taśmę da się ciąć w wyznaczonych miejscach na fragmenty lub łączyć w dłuższe odcinki nawet do 10 metrów szeregowo przy taśmie o napięciu 24V DC. Potem pozostaje już tylko cieszyć się mocnym, stabilnym i energooszczędnym oświetleniem przez długie lata.