Szukasz prostego rozwiązania, jak przyozdobić swoje wnętrze nutką nowoczesności, jednocześnie nie pozbawiając go walorów funkcjonalnych? Oto jedna z możliwości: szklane półki z podświetleniem LED-owym. W dzisiejszym artykule sprawdzamy miejsca, w których nie tylko mają one szanse spełnić oczekiwania wizualne, ale również znaleźć praktyczne zastosowanie.

Kolorowe podświetlenie LED

Kolorowe podświetlenie LED

Biorąc pod uwagę drugi z wymienionych aspektów, na korzyść szklanych półek zdaje się przemawiać ich wytrzymałość. Ta cecha pozwoli zrobić z nich użytek w Twoim salonie. Grubość półek należy jednak dobierać z rozwagą i w zależności od tego, na co chcemy je przeznaczyć. Półki 6¬–8-milimetrowe sprawdzą się w przypadku lżejszych przedmiotów, takich jak ramki na zdjęcia, figurki czy inne ozdoby. 10-milimetrowe będą z kolei odpowiednim wyborem pod sprzęty: odtwarzacz DVD, dekoder lub miniwieżę. Co zaś tyczy się kwestii estetycznych, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na oświetlenie białe, czy kolorowe, w przypadku matowych półek światło rozproszy się, uwypuklając umieszczone na nich przedmioty, co nada Twojemu salonowi wyjątkowy, nowoczesny charakter.

Z salonu przejdźmy do kuchni, bo również tam podświetlane półki mogą znaleźć swoje miejsce. Najczęściej używane przyprawy, takie jak cukier czy sól, zawsze warto mieć pod ręką. Jeśli ponadto zależy Ci na nowoczesnym akcencie, półka LED-owa okaże się dobrym rozwiązaniem. Dzięki możliwości zamówienia na wymiar racjonalnie zagospodarujesz wolną przestrzeń między szafkami lub ponad blatem. W przypadku tego pomieszczenia najlepiej sprawdzi się podświetlenie białe, które idealnie dopasuje się do stylu Twojej kuchni.

Oświetlenie szklanych półek w meblach - Klipsy LED

Oświetlenie szklanych półek w meblach – Klipsy LED

Jedną z istotnych zalet lampek LED jest fakt, że nie nagrzewają one powierzchni półki, dzięki czemu bez obaw możesz umieścić na niej produkty, którym wysoka temperatura mogłaby zaszkodzić. Mowa tu o wszelkiego rodzaju kosmetykach czy perfumach – i w ten oto sposób znaleźliśmy się w łazience. Tutaj najlepszym wyborem będzie szkło przezroczyste, ponieważ – w przeciwieństwie do matowego – niestraszna mu wilgoć, co przekłada się na wygodę w czyszczeniu i dbaniu o estetyczny wygląd pomieszczenia. Warto pamiętać, że energooszczędne oświetlenie LED może być dobrym zamiennikiem dla małej lampki, a ulokowane na krawędziach półki, na przykład pod lustrem, wpłynie na subtelny i specyficzny urok Twojej łazienki.

Podświetlane półki znajdują swoje zastosowanie nie tylko w domowych wnętrzach. Chętnie korzystają z nich właściciele nowoczesnych restauracji, klubów czy sklepów z kosmetykami lub alkoholem. W przypadku lokali doskonale sprawdza się podświetlenie wielokolorowe, zwane RGB, powstałe ze złożenia barw czerwonej, zielonej i niebieskiej. Poszczególne kolory można przełączać pilotem lub zaprogramować automatyczną zmianę, co z pewnością uatrakcyjni przestrzeń lokalu, tworząc niepowtarzalny klimat. W sklepach natomiast lepiej postawić na światło białe, które przykuje uwagę klienta do wyeksponowanych w ten sposób produktów.

To oczywiście nie wszystkie możliwe pomysły na zastosowanie półek LED-owych. Wszelkie niezagospodarowane przestrzenie czy wnęki w meblościance mogą okazać się doskonałym miejscem na tak ciekawe rozwiązanie. Możliwość dokładnego dopasowania wymiaru półek stwarza duże pole do popisu, kiedy stawiasz na nowoczesną aranżację wnętrza. A czy Ty już widzisz u siebie miejsce na świetlną półkę?