Jasność oświetlenia LED poskromiona!

Dawniej kiedy oświetlenie ograniczało się jedynie do zwykłej żarówki umieszczonej w żyrandolu sufitowym czy lampie nie było potrzeby na wyjątkowe aranżacje świetlne. Jednak obecnie w dobie rozwoju technologii LED oświetlenie to nie tylko żarówki, ale rozmaite taśmy i oprawy LED, które można sterować na wiele różnych sposobów.

Ściemniacz LED to rodzaj sterownika do oświetlenia LED, którego zadaniem jest regulacja jasności oświetlenia. Najczęściej są to urządzenia zintegrowane z  pilotami, dzięki którym w szybki prosty i wygodny sposób dostosujemy poziom jasności oświetlenia do własnych potrzeb. Dzięki zastosowaniu ściemniacza LED uzyskamy pełną kontrolę nad natężeniem oświetlenia, ale również będziemy mogli w dowolnym momencie włączyć/wyłączyć oświetlenie nie ruszając się z ulubionego wypoczynku!

W ofercie posiadamy kilka rodzajów ściemniaczy, które różnią się swoimi funkcjami oraz przeznaczeniem.

1. Wyłącznik / Ściemniacz dotykowy do LED to idealne rozwiązanie do oświetlenia i lamp meblowych. Dzięki swoim małym gabarytom i montażu w płycie meblowej, łatwo go połączyć z np. oświetlaniem kuchennym  montowanym podszafkowo. Jeden dotyk włącza/wyłącza oświetlenie, a przytrzymując wyłącznik dłużej możemy szybko ustawić poziom jasności. Poniższy film dokładnie prezentuje zasadę działania:

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept


2. Ściemniacz z pilotem RF
to bardzo prosty, ale jednocześnie wyjątkowo skuteczny sterownik do LED, który umożliwi nam włączenie/wyłączenie oświetlenia z odległości nawet do 8 metrów. Dzięki swojej prostocie zdobył sobie dużą popularność. Wyposażony w pilot radiowy, który posiada opcje ON/OFF oraz płynną regulację natężenia światła, obsługuje oświetlenie takie jak taśmy i oprawy LED.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept

3. Ściemniacz RF do mono LED to bardziej zaawansowana opcja produktu opisanego wyżej. Jest dostępny w dwóch wariantach i nadaje się idealnie do oświetlenia typu taśmy LED. Posiada kilka programów migania światła, funkcje ON/OFF oraz płynną i skokową regulację światła (co 25%). Dodatkowo wyposażony jest w nowocześnie wyglądający pilot radiowy o zasięgu nawet do 25m. W zależności od potrzeb klienta można go kupić w wariancie z rozdzielaczem lub bez. Prostota podłączenia oraz zasadę działania przedstawiliśmy w filmie prezentacyjnym poniżej.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept

Warto tutaj wspomnieć, że ściemniacze aby działały poprawnie wymagają podłączenia do zasilacza LED. Przy wyborze odpowiedniego zasilacza musimy pamiętać o zasadzie zostawienia zapasu 10% mocy. Czyli jeżeli sumaryczna moc naszego oświetlenia wynosi np. 40W to warto kupić zasilacz przynajmniej o mocy 45-50W. W ten sposób zapewnimy bezawaryjne działanie naszego zasilacza i całego układu LED.

Wszystkie opisane powyżej ściemniacze służą do obsługi oświetlenia LED o jednym kolorze (mono-kolor LED), natomiast w swojej ofercie posiadamy, również sterowniki do barwy LED RGB, które m.in. posiadają również funkcje ściemniania! Zachęcamy do zobaczenia naszej pełnej oferty na stronie www.designlight.pl