Jasność oświetlenia LED poskromiona!

Dawniej kiedy oświetlenie ograniczało się jedynie do zwykłej żarówki umieszczonej w żyrandolu sufitowym czy lampie nie było potrzeby na wyjątkowe aranżacje świetlne. Jednak obecnie w dobie rozwoju technologii LED oświetlenie to nie tylko żarówki, ale rozmaite taśmy i oprawy LED, które można sterować na wiele różnych sposobów.

Ściemniacz LED to rodzaj sterownika do oświetlenia LED, którego zadaniem jest regulacja jasności oświetlenia. Najczęściej są to urządzenia zintegrowane z  pilotami, dzięki którym w szybki prosty i wygodny sposób dostosujemy poziom jasności oświetlenia do własnych potrzeb. Dzięki zastosowaniu ściemniacza LED uzyskamy pełną kontrolę nad natężeniem oświetlenia, ale również będziemy mogli w dowolnym momencie włączyć/wyłączyć oświetlenie nie ruszając się z ulubionego wypoczynku!

W ofercie posiadamy kilka rodzajów ściemniaczy, które różnią się swoimi funkcjami oraz przeznaczeniem.

1. Wyłącznik / Ściemniacz dotykowy do LED to idealne rozwiązanie do oświetlenia i lamp meblowych. Dzięki swoim małym gabarytom i montażu w płycie meblowej, łatwo go połączyć z np. oświetlaniem kuchennym  montowanym podszafkowo. Jeden dotyk włącza/wyłącza oświetlenie, a przytrzymując wyłącznik dłużej możemy szybko ustawić poziom jasności. Poniższy film dokładnie prezentuje zasadę działania:

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
Wyrażam zgodę


2. Ściemniacz z pilotem RF
to bardzo prosty, ale jednocześnie wyjątkowo skuteczny sterownik do LED, który umożliwi nam włączenie/wyłączenie oświetlenia z odległości nawet do 8 metrów. Dzięki swojej prostocie zdobył sobie dużą popularność. Wyposażony w pilot radiowy, który posiada opcje ON/OFF oraz płynną regulację natężenia światła, obsługuje oświetlenie takie jak taśmy i oprawy LED.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
Wyrażam zgodę

3. Ściemniacz RF do mono LED to bardziej zaawansowana opcja produktu opisanego wyżej. Jest dostępny w dwóch wariantach i nadaje się idealnie do oświetlenia typu taśmy LED. Posiada kilka programów migania światła, funkcje ON/OFF oraz płynną i skokową regulację światła (co 25%). Dodatkowo wyposażony jest w nowocześnie wyglądający pilot radiowy o zasięgu nawet do 25m. W zależności od potrzeb klienta można go kupić w wariancie z rozdzielaczem lub bez. Prostota podłączenia oraz zasadę działania przedstawiliśmy w filmie prezentacyjnym poniżej.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
Wyrażam zgodę

Warto tutaj wspomnieć, że ściemniacze aby działały poprawnie wymagają podłączenia do zasilacza LED. Przy wyborze odpowiedniego zasilacza musimy pamiętać o zasadzie zostawienia zapasu 10% mocy. Czyli jeżeli sumaryczna moc naszego oświetlenia wynosi np. 40W to warto kupić zasilacz przynajmniej o mocy 45-50W. W ten sposób zapewnimy bezawaryjne działanie naszego zasilacza i całego układu LED.

Wszystkie opisane powyżej ściemniacze służą do obsługi oświetlenia LED o jednym kolorze (mono-kolor LED), natomiast w swojej ofercie posiadamy, również sterowniki do barwy LED RGB, które m.in. posiadają również funkcje ściemniania! Zachęcamy do zobaczenia naszej pełnej oferty na stronie www.designlight.pl