Polichlorek winylu, związek chemiczny o bardzo szerokim zastosowaniu, znalazł swoje miejsce również w branży oświetleniowej. To właśnie z PVC powstają m.in. klipsy LED. Dziś przybliżamy najważniejsze cechy tego materiału, dzięki którym udaje się uzyskać tak dobrą jakość produktów.

Polichlorek winylu, w skrócie PVC lub PCW (nie PCV!), to popularny surowiec służący do produkcji tworzyw sztucznych. Upowszechnił się głównie ze względu na doskonałe właściwości plastyczne, znaczną wytrzymałość mechaniczną, a także odporność na działanie rozpuszczalników. Dziś wykorzystywany jest w różnych gałęziach przemysłu, w tym także przy produkcji akcesoriów oświetleniowych.

Przemysł ceni sobie wyroby PVC m.in. nie tylko za trwałość, lecz także za niezwykle gładką, porównywalną ze szkłem powierzchnię. Dzięki tym cechom mogą one służyć przez długie lata, a do tego są przyjazne środowisku i ich wytwarzanie jest w pełni bezpieczne.
Klipsy LED z PVC
Klipsy LED PVC
PVC wykorzystuje się dziś również do produkcji klipsów LED, będących nowoczesnym sposobem oświetlania powierzchni użytkowych, takich jak gabloty, witryny, półki szklane, stoły itp. Tego typu klipsy gwarantują doskonałe możliwości iluminacyjne przy minimalnym poborze mocy. Dzięki starannemu wykonaniu z PVC wykazują wysoką trwałość i mogą służyć jako oświetlenie dekoracyjne przez długi czas. W ofercie posiadamy zarówno klipsy o jednej barwie (białej ciepłej, białej zimnej, neutralnej, niebieskiej, zielonej, pomarańczowej lub czerwonej), jak i klipsy LED RGB, które w połączeniu ze sterownikiem i pilotem oferują aż 20 programów świecenia, w tym: płynną i skokową zmianę kolorów, ściemnianie i rozjaśnianie oraz opcje regulacji stopnia jasności.
Wszystkie rodzaje klipsów LED, a także wiele innych inspiracji, znajdziesz w ofercie sklepu Design Light.