Hippisowskie motywy przeżywają dziś swój renesans za sprawą popularnego stylu wnętrzarskiego boho. Jego różnorodność, otwartość na rozmaite wzory i akcenty sprawia, że trend ten świetnie sprawdza się też w wydaniu zimowo-świątecznym.

 

Boho kładzie nacisk na spokój i życie w zgodzie z naturą. Zakłada, że różne style, również te zaczerpnięte z obcych kultur, mogą ze sobą harmonijnie współistnieć, zaś elementem spajającym ma być przyroda, która daje radość i wytchnienie – zwłaszcza w trudnych czasach. Właśnie dlatego wszelkie elementy wystroju wykonane są z drewna lub innych w pełni ekologicznych materiałów.

Czym charakteryzuje się styl boho?
Wnętrza boho odznaczają się lekkością, jasnością i przytulnością. Wśród mebli dominuje drewno i ratan, a wśród kolorów – beż, biel, jasny brąz i zieleń  Wszechobecne miękkie dodatki w postaci wzorzystych poduszek, koców i dywanów doskonale komponują się z plecionymi ozdobami ściennymi, takimi jak makramy i kilimy. Styl ten uwielbia wszelkiego rodzaju hand-made`owe wyroby, szczególnie te z naturalnych surowców i tkanin. Artystyczne elementy folkloru są w boho mile widziane i stanowią dopełnienie klimatycznej, przyjaznej domownikom kompozycji.

jak dopasować oświetlenie w stylu boho

Wspomnieliśmy już, że boho cechuje różnorodność i eklektyczność rozumiana jako połączenie kilku stylów. To siłą rzeczy przekłada się na istnienie wielu odmian boho. Wśród nich niemałą popularnością cieszy się glamour, który zakłada obecność modnych akcentów w kolorze złota lub mosiądzu. Przykładowo, we wnętrzach boho-glamour można spotkać ozdobne, złocone ramy luster w kształcie słońca lub inne tego typu zdobienia, wzbogacające naturalne wnętrze odrobiną luksusu i elegancji.

Oświetlenie wnętrz w stylu boho
Typowe dla boho ratanowe klosze lub też charakterystyczne ozdobne lampy z donicą można uzupełnić prostymi i nowoczesnymi rozwiązaniami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować profil aluminiowy czy oprawę LED – zwłaszcza w miejscach, gdzie oświetlenie centralne nie wystarcza, lub tam, gdzie zależy nam na wyeksponowaniu pewnych elementów oryginalnej aranżacji. Ważne jest jednak, by dobrać odpowiedni kolor tych akcesoriów oraz barwę światła. Z racji tego, że mówimy o wnętrzach ciepłych i naturalnych, najlepiej komponować będą się oprawy i profile LED w takich kolorach jak złoty, szampański czy miedziany. Spośród dostępnych barw światła warto wybrać ciepłą lub neutralną – najbardziej zbliżoną do barwy światła dziennego.

oświetlenie ledowe a styl boho

Na potrzebę przytulnych wnętrz w stylu boho polecamy przede wszystkim:

A na gwiazdkę – dla wzmocnienia świątecznej atmosfery – idealna będzie oprawa STAR!

Po więcej inspiracji oświetleniowych zapraszamy do sklepu designlight.pl. Tymczasem –Wesołych Świąt i świetlanego Nowego Roku!