Nie ma to jak ciepły, rodzinny nastrój w zimowe dni. Jako miłośnicy przytulnych wnętrz w okresie zbliżających się świąt dekorujemy swoje domy przeróżnymi kolorowymi ozdobami, wieszając je tu i tam, często bez większego zamysłu. Niestety zdarza się, że w efekcie takiej choinkowej gorączki powstaje abstrakcyjny miszmasz, który może i nadaje wnętrzu świątecznych cech, ale niekoniecznie wpływa na przyjemny dla domowników i gości nastrój. Tymczasem zamierzony rezultat możemy osiągnąć za pomocą przemyślanego oświetlenia dekoracyjnego. I to nie tylko w święta!

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu zwykle najchętniej przyozdabiamy salon. Nie ma się co dziwić – to przecież miejsce, w którym wypoczywamy na co dzień, a w okresie świąt przyjmujemy gości, jemy uroczystą kolację i spędzamy radośnie czas. Warto zastanowić się, jakie elementy wyposażenia salonu mają potencjał, by wprowadzić do nich przyjemne dla oka oświetlenie dekoracyjne.

oświetlenie dekoracyjne led

Takim miejscem mogą być np. półki szklane, zarówno te w witrynie meblowej, jak i wiszące luzem. Możemy dodać im wyrazu dzięki zastosowaniu klipsów LED. Akcesoria te są dostępne w aż siedmiu wersjach różniących się barwą świecenia. Pole do popisu jest więc szerokie. Możemy zdecydować się na jeden motyw kolorystyczny w całym salonie – przykładowo: choinka, na której dominują czerwone ozdoby i lampki, będzie dobrze współgrać z meblami oświetlonymi tym samym kolorem. Znajdą się jednak z pewnością i tacy, dla których jeden kolor to nuda. Jeśli jesteś tego zdania, śmiało postaw na wielobarwne iluminacje świąteczne, które uzyskasz za pomocą klipsów LED RGB. Oba rozwiązania mają swój wyjątkowy urok, a o słuszności zastosowania jednego z nich decydują wyłącznie nasz gust i fantazja.

oświetlenie świateczne led - designlight

Świąteczne oświetlenie na kliknięcie

Budowanie niepowtarzalnego nastroju w domu jest tym bardziej satysfakcjonujące, gdy jesteśmy w stanie dowolnie go kształtować. Taką możliwość dają nam sterowniki do oświetlenia LED RGB, które obsługujemy za pomocą wielofunkcyjnego pilota radiowego. Dzięki sterownikowi RGB możemy dowolnie modyfikować sposób świecenia nawet 4 stref LED rozlokowanych nie tylko w obrębie salonu, lecz także w innych pomieszczeniach (zasięg działania pilota wynosi aż do 30 m). To rozwiązanie pozwala na urządzenie w domu prawdziwego festiwalu świątecznych barw. Do dyspozycji mamy wspomniane wcześniej klipsy, a także taśmy LED RGB oraz oprawy SQUARE RGB. Każdym zamontowanym oświetleniem LED RGB możemy sterować indywidualnie: zmieniać barwę świecenia, regulować jasność lub ustawić tryb migania. Możliwe jest również zaprogramowanie własnej sekwencji zmiany kolorów. Wszystko to robimy oczywiście za pomocą pilota, nie trzeba więc nawet odchodzić od wigilijnego stołu, by zachwycić całą rodzinę różnorodną feerią barw.

Stwórz wyjątkową, ciepłą atmosferę w swoich czterech ścianach dzięki zastosowaniu oświetlenia dekoracyjnego LED. Odwiedź designlight.pl i zobacz, co jeszcze możemy Ci zaproponować.

Kolorowych świąt!