Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią ponura aura, niekoniecznie przyjemny chłód i coraz krótsze dni. Taki klimat skłania do tego, by myśleć o przygotowaniu ciepłego kąta na długie miesiące szarzyzny. Jak zwykle w takim czasie zbawienne może okazać się oświetlenie, które nie tylko pozwoli nam poczuć się lepiej, lecz także ułatwi codzienność osobom pracującym zdalnie.

oświetlenie ledowe do domu jesienią

Oświetlenie do pracy w domu
Stara zasada mówi: najpierw obowiązki, potem przyjemności. Zacznijmy więc od praktycznego oświetlenia do pracy, które w okresie jesienno-zimowym staje się już nie tyle przydatne, co wręcz niezbędne. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję o zakupie oświetlenia, przyjrzyj się dokładnie swojemu stanowisku pracy w domu. Jak ono wygląda? Czy jest to biurko, stół, czy też tzw. lewitujący blat, przytwierdzony do ściany? A może masz w zwyczaju pracować w fotelu, na sofie lub… w łóżku? A teraz spójrz nieco szerzej i zwróć uwagę na meble wokół niego. Być może nad nim znajdują się jakieś półki, wiszące witryny, a może obok stoi szafa, którą da się wykorzystać w jeszcze jeden sposób.

No dobrze, ale po co to wszystko? Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą Ci odkryć najlepsze dla Ciebie rozwiązanie oświetleniowe. Półki nad stołem roboczym mogą posłużyć za podstawę do zamontowania oprawy podszafkowej – w postaci listwy LED (oświetlenie liniowe) lub oczka LED (oświetlenie punktowe). Mebel stojący obok, fotel lub obicie łóżka dają z kolei możliwość przytwierdzenia oprawy wysięgnikowej. Mowa o lampce, którą możesz wyginać i regulować dowolnie, tak aby strumień światła był skierowany dokładnie tam, gdzie w danej chwili go potrzebujesz. Najczęściej oprawy takie służą za oświetlenie do łóżek, ale pamiętajmy, że w wielu przypadkach ogranicza nas tylko kreatywność. Poznaj więc dobrze swoje miejsce pracy, spójrz na nie pod innym kątem, przejrzyj inspiracje, a z pewnością znajdziesz to, czego Ci trzeba.

jak oświetlić jesienią dom

Oświetlenie do relaksu i wypoczynku w domu
Jesienią zwykle spędzamy więcej czasu w czterech ścianach. Pogoda nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz, a nastrój często odbiera nam siły do działania. No właśnie, nastrój – warto o niego zadbać. Bo przecież kto powiedział, że jesienna szaruga musi wkradać nam się do domu? Atmosfera zaraz się ożywi, gdy dodasz pomieszczeniom trochę światła, a może nawet koloru.

Przykładowo taśmy LED potrafią zdziałać cuda, jeśli chodzi o domowy klimat. Do wyboru masz zarówno taśmy jednokolorowe (np. LED PREMIUM), dwukolorowe (LED BICOLOR), jak i te świecące różnymi barwami (czyli LED RGB). Do modeli BICOLOR oraz RGB warto dokupić sterownik z pilotem, który pozwoli Ci w dowolnym momencie kształtować światło w pokoju, wybierając jego barwę czy natężenie. Oświetlenie dekoracyjne, a więc budujące nastrój w domu, to zresztą nie tylko taśmy. Witryny lub półki możesz rewelacyjnie ozdobić także za pomocą klipsów LED.

taśmy led na jesienne dni

Być może zadajesz sobie pytanie: dlaczego wszystko ma być LED? Odpowiedź jest prosta: bo tak jest najekonomiczniej. Niski pobór energii przy jednoczesnej długiej żywotności sprawia, że oświetlenie LED – zwłaszcza jesienią i zimą – jest zwyczajnie opłacalne.

A jeśli chcesz zobaczyć więcej inspiracji oświetleniowych (nie tylko na jesień), to gorąco zapraszamy na stronę naszego sklepu designlight.pl.