Obecnie na rynku można nabyć różnego rodzaju profile LED, wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego. W branży meblarskiej najbardziej popularne są profile montowane nawierzchniowo (bezpośrednio do płyty meblowej) lub profile do wpustu (wciskane w otwór montażowy wykonany w płycie). Oprócz mebli, profile znajdują szerokie zastosowanie w innych przestrzeniach świetlnych tworząc różne ciekawe efekty i aranżacje.

Po co stosuje się profile LED?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Przede wszystkim z uwagi na uniwersalność zastosowań i estetykę! Taśma LED przyklejona do mebla wygląda po prostu brzydko, a dodatkowo po włączeniu oświetlenia rażą nas po oczach świecące diody i powstaje tzw. efekt „koralika świetlnego” widocznego na zdjęciu poniżej. Im mocniejsza taśma tym bardziej dokuczliwy staje się ten problem. Na załączonym zdjęciu użyliśmy taśmy LED PREMIUM o mocy 30W.

Negatywny efekt "koralika świetlnego" taśmy LED

Negatywny efekt „koralika świetlnego” taśmy LED

Rozwiązanie problemu?
Zamontowanie taśmy w profilu LED nie dość, że niweluje ten efekt, to będzie wyglądać nowocześnie! Profile najlepszej jakości wykonane są z wytrzymałego anodowanego aluminium przez co będą nam służyć przez długie lata, a ponadto idealnie się komponują z meblami rożnego typu i przeznaczenia. Takie profile możecie Państwo kupić w naszym sklepie internetowym.

Dodatkowo każdy profil posiada klosz, który ma na celu zmniejszyć efekt rażących diod LED oraz rozproszyć światło. Zaletą stosowania profilu z kloszem jest to, że taśma LED jest chroniona przed kurzem i wilgocią.

W ofercie Design Light dostępne są do wyboru dwa najbardziej popularne typy klosza; transparentny (przezroczysty) lub mleczny (tzw. opal). Zanim zdecydujecie się Państwo na wybór klosza warto wiedzieć czym się kierować:

    • klosz transparentny:  przepuszcza więcej światła, ale bardziej widać punkty świetlne co nie jest akceptowane przez wszystkich klientów.
    • klosz mleczny:  takie rozwiązanie dużo lepiej rozprasza punkty LED, natomiast przepuszcza mniej światła, przez co zmniejsza jego intensywność, na szczęście nie jest to duża strata (około 20%).

Poniższa grafika dokładnie ilustruje opisaną wyżej sytuację. Przed wyborem klosza należy brać pod uwagę miejsce montażu oraz efekt jaki chcemy uzyskać.

Klosz mleczny VS. klosz transparentny

Klosz mleczny VS. klosz transparentny

Wracając do kwestii montażu warto podkreślić, że taśma LED przyklejona do mebla sprawi nam trochę problemu przy demontażu, w przypadku gdy będziemy chcieli zmienić np. moc lub barwę światła. Na samym końcu zostawi brzydkie ślady po kleju, które ciężko doczyścić. Profil wystarczy odkręcić od płyty meblowej lub wyciągnąć z uchwytów montażowych i po krzyku! Sam montaż profili LED dokładnie opisaliśmy w innym artykule.

W naszej oferzecie znajdą Państwo szeroką gamę profili LED do zastosowania nawierzchniowego jak i do wpustu dostępne w odcinakch 1m lub 2m z pełną paletą akcesoriów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami – postaramy się doradzić w każdej kwestii.

Na sam koniec artykułu mała porcja inspiracji z zastosowaniem profili LED naszej produkcji!

Profile LED oświetlenie kuchenne

Profile LED oświetlenie kuchenne