Profil LED to jeden z podstawowych elementów podczas aranżowania oświetlenia pomieszczeń za pomocą taśm LEDowych.  Profile wyróżnia ładny i nowoczesny wygląd, wytrzymała budowa, ponieważ są wykonane z anodowanego aluminium. Dodatkowo pozwalają trwale zamontować taśmę LED w równej linii, praktycznie do każdej powierzchni.

W ofercie Design Light jest duże zróżnicowanie profili o długościach 1m lub 2m, które z uwagi na budowę i zastosowanie można montować nawierzchniowo lub wpuszczając w np. w frez meblowy.

Ten artykuł będzie instrukcją jak w prosty i szybki sposób zamontować profil LED nawierzchniowo wraz z taśmą LED oraz kloszem i zaślepkami.

Montaż profilu LED cz.1

Montaż profilu LED cz.1

1. W pierwszej kolejności należy zamocować profil. Możemy to wykonać na trzy sposoby:

  • przykręcając profil do powierzchni,
  • na specjalne uchwyty montażowe do profili LED,
  • przyklejając na dwustronną taśmę klejącą (odradzamy to rozwiązanie, może być mało trwałe).

Profil przykręcamy wkrętami, najlepiej z płaską główką tak, aby idealnie się licowały w miejscu gdzie przykleimy taśmę LED. Aluminium jest na tyle miękkie, że przy pomocy wkrętarki i odrobiny siły uda się to bez problemów. Możemy, również wcześniej nawiercić wiertłem otwory w profilu, a następnie przykręcić sam profil.

2. Po zamontowaniu profilu, oczyszczamy go za pomocą np. benzyny ekstrakcyjnej , aby trwale wkleić pasek LED, dwustronną taśmą klejącą. Do profili z naszej oferty można montować paski LED o szerokości 8-10mm.

Montaż profilu LED cz.2

Montaż profilu LED cz.2


3. W kolejnym etapie
 instalujemy klosz wciskając go delikatnie w profil LED. Jest to bardzo prosty i wygodny sposób, nie wymagający wcześniejszego wsuwania. UWAGA : należy pamiętać, aby klosz odpowiednio skrócić, robiąc tym samym miejsce dla zaślepki kończącej profil.

Montaż klosza na wcisk

Montaż klosza na wcisk


4. Wsuwamy zaślepki 
po obu stronach profilu i gotowe! Profil LED został zamontowany w kilku prostych krokach.

Drugim sposobem, który polecamy jest montaż przy zastosowaniu uchwytów do profili LED. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, przedstawione na instrukcji poniżej. Głównym atutem tego systemu jest możliwość odczepienia profilu w dowolnym momencie.

Uchwyty montażowe do profili LED

Uchwyty montażowe do profili LED

Uchwyty są dostępne w naszym sklepie i są kompatybilne z profilami LED naszej produkcji.