Jednym z miejsc, gdzie najczęściej stosuje się oświetlenie funkcyjne, jest domowa garderoba. Czasem przybiera ona postać pojedynczej szafy, a innym razem osobnego pomieszczenia. Uniwersalne oświetlenie LED do szaf sprawdzi się w każdym z tych przypadków. Przyjrzyjmy się, jakie rozwiązania w tej kategorii były najbardziej popularne w pierwszej połowie 2020 roku.

Profile LED do szafy
Wśród podłużnych opraw LED do garderoby dużym zainteresowaniem cieszy się drążek RELING z wyłącznikiem ruchowym PIR. Praktyczność jego zastosowania polega na tym, że oprócz pełnienia funkcji oświetleniowej służy także za wygodny wieszak na ubrania. Oprawa została wyposażona w inteligentny wyłącznik ruchowy, co oznacza, że światło zapala się automatycznie po wykryciu ruchu w odległości ok. 1,5 metra. Po odejściu od szafy RELING wyłączy się samoczynnie w ciągu 35 sekund. Zasada jest prosta: żadnego pstrykania, żadnego machania dłonią – po prostu otwierasz szafę i widzisz wszystko.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
I Accept
Do oświetlenia szafy można zastosować również takie produkty jak: oprawa FUTURA PIR lub profil ZENOLINE. W odróżnieniu od drążka Reling montuje się je jednak na krawędzi szafy. Ich główną zaletą jest to, że oświetlają wnętrze szafy, nie oślepiając przy tym użytkownika. Praktyka pokazuje, że LED-y stosowane w różnego rodzaju szafach sprawdzają się szczególnie wieczorami lub wcześnie rano, gdy chcemy ułatwić sobie poszukiwanie odpowiedniej części garderoby bez zapalania światła w całym pomieszczeniu (co mogłoby wiązać się na przykład z budzeniem innych osób).

Praktyczne oświetlenie do szafy – przegląd akcesoriów - designlight

Zastosowanie profilu aluminiowego ZENOLINE w praktyce

Punktowe oświetlenie LED do szafy
Wśród punktowych opraw LED do garderoby króluje bardzo wydajny i oszczędny Orbit PIR. Dzięki wbudowanemu wyłącznikowi ruchowemu automatycznie włącza on i wyłącza oświetlenie. Do opraw LED, które nie mają takiego sterowania, można zastosować inteligentne wyłączniki do szaf, takie jak: IR K2, DOOR lub PIR S03.

Sterowanie oświetleniem LED w szafie
Jeśli mówimy o oświetleniu LED do szafy, to na szczególną uwagę zasługuje zestaw DELI, który powstał głównie z myślą o sterowaniu w szafach wielodrzwiowych. Za zarządzanie oświetleniem tego typu odpowiada bezprzewodowy sterownik, który może obsługiwać aż cztery sensory PIR – po jednym na każdą komorę szafy. Zasada działania DELI jest podobna jak w przypadku wcześniej omawianych akcesoriów: sensor PIR automatycznie włącza światło, gdy wykryje ruch, i wyłącza po odejściu użytkownika od szafy lub jej zamknięciu. To rozwiązanie ułatwia korzystanie z szaf słabo oświetlonych naturalnym światłem i jednocześnie pozwala zaoszczędzić na energii dzięki udoskonalonej technologii LED.

Praktyczne oświetlenie do szafy - designlight.pl

Zastosowanie zestawu DELI w praktyce

Wszystkie wymienione akcesoria LED do szaf i nie tylko są dostępne w ofercie sklepu internetowego Design Light. Zachęcamy do obejrzenia!