Jednym z miejsc, gdzie najczęściej stosuje się oświetlenie funkcyjne, jest domowa garderoba. Czasem przybiera ona postać pojedynczej szafy, a innym razem osobnego pomieszczenia. Uniwersalne oświetlenie LED do szaf sprawdzi się w każdym z tych przypadków. Przyjrzyjmy się, jakie rozwiązania w tej kategorii były najbardziej popularne w pierwszej połowie 2020 roku.

Profile LED do szafy
Wśród podłużnych opraw LED do garderoby dużym zainteresowaniem cieszy się drążek RELING z wyłącznikiem ruchowym PIR. Praktyczność jego zastosowania polega na tym, że oprócz pełnienia funkcji oświetleniowej służy także za wygodny wieszak na ubrania. Oprawa została wyposażona w inteligentny wyłącznik ruchowy, co oznacza, że światło zapala się automatycznie po wykryciu ruchu w odległości ok. 1,5 metra. Po odejściu od szafy RELING wyłączy się samoczynnie w ciągu 35 sekund. Zasada jest prosta: żadnego pstrykania, żadnego machania dłonią – po prostu otwierasz szafę i widzisz wszystko.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
Wyrażam zgodę
Do oświetlenia szafy można zastosować również takie produkty jak: oprawa FUTURA PIR lub profil ZENOLINE. W odróżnieniu od drążka Reling montuje się je jednak na krawędzi szafy. Ich główną zaletą jest to, że oświetlają wnętrze szafy, nie oślepiając przy tym użytkownika. Praktyka pokazuje, że LED-y stosowane w różnego rodzaju szafach sprawdzają się szczególnie wieczorami lub wcześnie rano, gdy chcemy ułatwić sobie poszukiwanie odpowiedniej części garderoby bez zapalania światła w całym pomieszczeniu (co mogłoby wiązać się na przykład z budzeniem innych osób).

Praktyczne oświetlenie do szafy – przegląd akcesoriów - designlight

Zastosowanie profilu aluminiowego ZENOLINE w praktyce

Punktowe oświetlenie LED do szafy
Wśród punktowych opraw LED do garderoby króluje bardzo wydajny i oszczędny Orbit PIR. Dzięki wbudowanemu wyłącznikowi ruchowemu automatycznie włącza on i wyłącza oświetlenie. Do opraw LED, które nie mają takiego sterowania, można zastosować inteligentne wyłączniki do szaf, takie jak: IR K2, DOOR lub PIR S03.

Sterowanie oświetleniem LED w szafie
Jeśli mówimy o oświetleniu LED do szafy, to na szczególną uwagę zasługuje zestaw DELI, który powstał głównie z myślą o sterowaniu w szafach wielodrzwiowych. Za zarządzanie oświetleniem tego typu odpowiada bezprzewodowy sterownik, który może obsługiwać aż cztery sensory PIR – po jednym na każdą komorę szafy. Zasada działania DELI jest podobna jak w przypadku wcześniej omawianych akcesoriów: sensor PIR automatycznie włącza światło, gdy wykryje ruch, i wyłącza po odejściu użytkownika od szafy lub jej zamknięciu. To rozwiązanie ułatwia korzystanie z szaf słabo oświetlonych naturalnym światłem i jednocześnie pozwala zaoszczędzić na energii dzięki udoskonalonej technologii LED.

Praktyczne oświetlenie do szafy - designlight.pl

Zastosowanie zestawu DELI w praktyce

Wszystkie wymienione akcesoria LED do szaf i nie tylko są dostępne w ofercie sklepu internetowego Design Light. Zachęcamy do obejrzenia!