Na rynku pojawiły się modele telewizorów z wmontowanym podświetleniem LED, dającym niesamowity efekt, ale też ogromne korzyści dla naszego wzroku. Nasze oczy bardzo się męczą oglądając telewizor w ciemnym pomieszczeniu, ponieważ wtedy to stanowi on jedyne i bardzo jasne źródło światła. Zamiana działającego i dobrego telewizora na nowy, tylko dlatego, że ma wbudowane podświetlenie jest nieopłacalne. Co zatem możemy zrobić? W bardzo prosty sposób założyć samemu takie oświetlenie, wystarczy kilka prostych ruchów!

Telewizor podświetlany taśmą LED

Telewizor podświetlany taśmą LED – (źródło zdjęcia – http://www.komputerswiat.pl/centrum-wiedzy-konsumenta/telewizory/telewizor-poradnik-zakupowy/10-najlepszych-telewizorow-42-43-cale.aspx)

A zatem:
Czego potrzebujesz?
Aby samodzielnie stworzyć nowoczesny efekt podświetlenia telewizora potrzebujesz:
taśmy LED, w zależności od tego jaki chcesz efekt uzyskać : białej zimnej, białej cieplej lub wielokolorowej RGB,
zasilacza LED odpowiednio dobranego do wybranej mocy taśmy LED
sterownika RGB z pilotem zmiany barw – dodatkowo, jeśli wybrałeś taśmę wielokolorową RGB

Montujesz sam.

Bardzo prosto! Wystarczy na tylną ścianę telewizora przykleić taśmę LED rozciągnięta na całej długości. Jednak jeśli telewizor jest duży lub wysoki, to dobrym rozwiązaniem będzie przyklejenie dwóch pasków taśmy LED, równolegle do dolnej i górnej krawędzi. Ważnym jest aby pamiętać, że chcąc uzyskać efekt równomiernego rozchodzenia się światła należy zostawić 10 centymetrową przestrzeń między taśmą LED a krawędzią telewizora.

Moc taśmy.

Jaką moc taśmy LED wybrać? Jeśli montujemy ściemniacz to zasada jest prosta, im mocniejsza tym lepiej, zbyt jasne źródło światła zawsze możemy przyciemnić, za słabego już nie rozjaśnimy. Optymalna wartość mocy taśmy jednokolorowej to 5-10 W na metr taśmy.
Wybierz ściemniasz, który komunikuje się z pilotem droga radiową, zapytasz dlaczego? Ponieważ, jeśli wybierzesz ściemniasz sterowany pilotem na podczerwień, wtedy zmieniając program w TV, zmieniałbyś także ustawienia taśmy LED, a raczej na takim efekcie nikomu nie zależy.

Kolorowe światło.

Wszystko zależy od pomysłu, kreatywności i idealnych upodobań. Jednak jest kilka zasad których nie warto łamać. Ciepłe światło białe (ciepłe lub zimne) będzie idealne do wnętrz stonowanych, subtelnych i eleganckich. Dobrze jest zastosować takie światło w momencie, kiedy potrzebujemy tylko łuny świetlnej lub zamiennika do lampy stojącej.

Jeśli jednak chcesz podkreślić innowacyjność w swoich wnętrzach, masz energiczny charakter i zależy Ci na akcencie barwnym, który dodatkowo w każdej chwili będziesz mógł zmienić to oświetlenie wielokolorowe jest idealnym wyborem. W takim wnętrzu nigdy nie będzie nudno. Oświetlenie wielokolorowe, inaczej zwane RGB, do którego w zestawie dodawany jest pilot, działający podobnie jak pilot do ściemniacza, dzięki któremu możemy dowolnie sterować kolorem.

Zdecydowałeś i nie wiesz gdzie kupić?

Jeżeli zdecydowałeś się na podświetlenie telewizora taśmą LED i zależy Ci na fachowym i precyzyjnie dobranym do konkretnego telewizora zestawie podświetlenia, nasi specjaliści chętnie służą pomocą.

DesignLight – Profesjonalne oświetlenie Twojego Domu
Biuro Handlowe:
tel. + 48 77 408 71 30
tel. kom. 603 983 727
fax. +48 77 408 71 31
e-mail: BH@DESIGNLIGHT.PL
https://designlight.pl/