Szukasz pomysłu, jak w prosty sposób tchnąć nieco romantycznego nastroju do swojej sypialni? W dzisiejszym artykule proponujemy ciekawe rozwiązanie: co powiesz na podświetlane łóżko?

Już na początku zapewniamy, że mowa tu o naprawdę prostej metodzie, gdyż jedyne, czego Ci potrzeba, to standardowa, jednokolorowa taśma LED (przykładowo z diodami 3528) oraz zasilacz dopasowany do jej długości. Przy wyborze taśmy warto kierować się względami praktycznymi – decydując się na wersję wodoodporną, ułatwisz sobie jej czyszczenie.

Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w profil zabezpieczający LED, jednocześnie zamiast taśmy wodoodpornej wybierając zwykłą. Do jego zadań należy bowiem nie tylko spełnianie walorów estetycznych i maskowanie diod, ale także ułatwienie montażu i ochrona taśmy przed wszelkimi uszkodzeniami i wilgocią, co może pozytywnie wpłynąć na jej żywotność. Nie jest on jednak konieczny do tego, byś mógł cieszyć się nastrojowym światłem w swojej sypialni.

Łózko z podświetleniem LED

Łózko z podświetleniem LED

Skoro mamy już wszystko, co trzeba, przejdźmy do montażu. Taśma LED powinna posiadać pasek samoprzylepny, dzięki któremu przymocujesz ją do spodu łóżka lub do jego tylnej części, w zależności od tego, czy chcesz, by blask odbijał się od podłogi, czy od ściany. Jeśli zdecydowałeś się na profil zabezpieczający, najpierw zajmij się jego umocowaniem, po czym wklej w niego taśmę. Teraz pozostaje już tylko podłączyć zasilacz do prądu i można cieszyć się wybornym efektem świetlnej łuny.

Taśma LED

Taśma LED

Czy są jakieś wady tego pomysłu? Z pewnością zużycie energii, a ponadto w zestawieniu ze świecami taśma LED oczywiście przegrywa, jeśli chodzi o emisję ciepła, choć nie powinno to być zaskoczeniem. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na przytulnym, subtelnym oświetleniu, jednorazowy wydatek na taśmę i zasilacz może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Polecamy!

Wszystkie produkty wymienione w artykule znajdziecie w naszym sklepie internetowym – http://designlight.pl