Początek nowego roku to zawsze doskonała okazja do wprowadzenia zmian – zwłaszcza tych, które ułatwiają nam życie. Dlatego warto rozważyć zmianę oświetlenia w naszych wnętrzach na ledowe. Jest energooszczędne, estetyczne i umożliwia zastosowanie wielu ciekawych rozwiązań. Postanowienie noworoczne: dom ma być oszczędny, funkcjonalny i pięknie urządzony!

Żyjemy w czasach, w których coraz częściej zastanawiamy się nad kwestią zużycia prądu w otaczającej nas przestrzeni. Myśląc o naszej planecie i portfelu, wyłączamy zbędne urządzenia, montujemy energooszczędne żarówki i staramy się pamiętać o wyłączeniu światła wychodząc z łazienki. Super, jeżeli stało się to naszym naturalnym codziennym nawykiem, ale możemy pójść krok dalej. Gwarantujemy, że decydując się na zmianę klasycznego oświetlenia na to w technologii LED, przeprowadzisz swoją noworoczną rewolucję w domu szybko i z sukcesem!

Oszczędność? Konkretna. Przede wszystkim oświetlenie LED zużywa od 80% do 90% mniej energii niż żarówki klasyczne czy halogenowe. Podczas gdy tradycyjna żarówka w ciągu godziny zużywa 75W, dioda LED do wytworzenia takiej samej ilości światła potrzebuje zaledwie 8-10W. Ponadto źródła światła LED mają dłuższą żywotność i są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż wszystkie inne rodzaje źródeł światła.

Kuchnia w pełnym świetle

To pomieszczenie, w którym najłatwiej możesz wprowadzić oświetlenie LED. Zacznij od blatu, bo to on jest Twoim centrum dowodzenia. Zamiast posiłkować się światłem z okapu albo stawiać na blacie lampkę, wykorzystaj nasze innowacyjne produkty. Zainstaluj pod szafką oprawę OVAL dystans – ta nieduża oprawa generuje bardzo dużo światła (na poziomie 200 lumen) bez dużego poboru mocy i bez generowania dużych kosztów. Jest łatwa w montażu i bardzo estetyczna. Dodatkowo bez problemu dobierzesz jej wariant do barwy szafek i blatu, ponieważ jest dostępna aż w sześciu kolorach. Aktualny hit? Złoto!

Jeżeli wolisz jeszcze prostsze rozwiązania, wybierz naszą listwę podszafkową LED FUTURA XCOprawa zamontowana bezpośrednio pod szafką wygląda bardzo nowocześnie, a wbudowany wyłącznik dotykowy XC60, ułatwia zarządzanie oświetleniem. Zastosowana w FUTURZE XC wysokiej jakości taśma LED Premium 12V DC z nowoczesnymi diodami zapewni idealne oświetlenie!

Możesz doświetlić swoją kuchnię jeszcze inaczej – bez korzystania z klasycznych źródeł światła. Doskonałym pomysłem ułatwiającym codzienne czynności będzie zastosowanie w szufladach opraw LED POLARUS P. Ten produkt, wyposażony w wydajne diody, to gwarancja dużej ilości światła wewnątrz szuflady. O zarządzanie oświetleniem dba tu inteligentny wyłącznik zbliżeniowy: włącza oświetlenie po otwarciu szuflady i wyłącza natychmiast po jej zamknięciu.

Nowoczesna garderoba

Szukanie po omacku ubrań w garderobie? Musisz pilnie skorzystać z szafy w sypialni, a domownicy jeszcze śpią? Znasz to? Włączanie górnego światła, żeby dostrzec jej zawartość, nie jest dobrym pomysłem. Lepiej wyposażyć szafę lub garderobę w okrągły drążek do szaf  RELING LED, który w inteligentny sposób będzie nam zapewniał oświetlenie wewnątrz mebla i tym samym ułatwi szukanie o dowolnej porze dnia i nocy. Drążek posiada wbudowany wyłącznik ruchowy PIR. Wykrywa on użytkownika w zasięgu 1,5 m i włącza oświetlenie, a gdy znikamy z jego „pola widzenia”, wyłącza światło po 35 sekundach.

Równie innowacyjnym produktem – trwałym, energooszczędnym i niezwykle funkcjonalnym jest oświetlenie LED do szafy FUTURA PIR. To alternatywna i ekonomiczna opcja dla mrugających halogenów czy dotykowych lampek na baterie… Ta oprawa, wyposażona w mocne diody LED emituje bardzo dużo światła, więc Twoja szafa w mgnieniu oka będzie idealnie oświetlona. Kiedy? Natychmiast po otwarciu jej drzwi! Oświetleniem steruje czujnik ruchu PIR, który automatycznie włącza i wyłącza światło reagując na obecność użytkownika w pobliżu szafy oraz na jego oddalenie się.

Aby oszczędzać energię, musisz mieć możliwość zarządzania światłem wokół siebie. Czujnik ruchu PIR Model 1 powstał z myślą o sterowaniu oświetleniem lub innymi urządzeniami elektrycznymi wewnątrz lub na zewnątrz. Ten czujnik podczerwieni za sprawą dwóch wbudowanych sensorów reaguje na ruch do 12 metrów i włącza lub wyłącza światło. Natomiast czujnik zmierzchu MODEL 4 reaguje na określone natężenie światła, co umożliwia automatyczne sterowanie światłem, co za tym idzie pozwala oszczędzać energię.

Potrzebujesz więcej pomysłów na modernizację domu?
Zobacz inne produkty w technologii LED na stronie https://designlight.pl/