Źródła światła w łazience stanowią wyzwanie dla każdego projektanta. Często w naszych mieszkaniach mamy łazienkę bez naturalnego źródła światła, czyli bez okna. Wiadomo, że w łazience lustro jest ważnym elementem wystroju. To przy nim przygotowujemy się codziennie do pracy, goląc brodę, czy malując się.

Białe bardziej białe

Montując w pomieszczeniu źródło światła musimy pamiętać o jego przeznaczeniu i o wystroju wnętrza, tak, by prawidłowo dobrać jego barwę i temperaturę światła. Kwestią bardzo indywidualną jest właściwy dobór tych parametrów oświetlenia. Decydując się na konkretny kolor lub odcień warto wiedzieć, jak współgrają ze sobą wystrój wnętrza, nasz nastrój i potrzeba oświetlenia wnętrza lub osoby.

Jeśli decydujemy się na podświetlenie barwą białą, mamy do wyboru kolor o temperaturze zimnej lub ciepłej. Do pomieszczeń, których wnętrze utrzymane jest w stylu nowoczesnym, w których głównym prym wiodą odcienie szarości, białego i czerń, idealnym kolorem oświetlenia jest barwa biała zimna. Chłodna temperatura barowa, ok. 6000K daje lepszą widoczność detali, dając jednocześnie uczucie sterylności, czystości i surowości. Natomiast barwa biała ciepła znajduje swoje zastosowanie w pomieszczeniach ciepłych, przytulnych, służących odprężeniu tworząc jednocześnie przytulny klimat.

Chłodna temperatura barowa, ok. 6000K

Lustrzany blask

Każdy specjalista od makijażu odpowie, że powinno się go nakładać w takim świetle, w jaki potem będziemy przebywać. Niestety nie każdy ma taką możliwość, stad ważne jest oświetlenie lustra, odpowiednio dobranie nie tylko do wnętrza, ale także spełniające swoje użytkowe funkcje. Zazwyczaj do oświetlenie lustra używa się światła białego ciepłego, zbliżonego temperaturą do światła dziennego (2800-3000K). Powinno być ono jasne i równomierne, ponieważ jeśli będzie zbyt ciemnie, to makijaż będzie zbyt intensywny, a nierównomierne oświetlenie spowoduje powstanie cieni i bardzo utrudni każdej kobiecie idealnego makijażu.

światło ciepłe

 

Źródło z listwy

Lustro, jako element, który w łazience należy podświetlić daje nam sporo możliwości aranżacyjnych, możemy użyć lamp naściennych wyposażonych w reflektor kierunkowy, kinkietów lub taśm LED. Do lamp naściennych i kinkietów możemy także zamontować żarówki LED, ale należy zwrócić uwagę na trzonek żarówki, tak by pasował do obudowy. Warto wziąć pod uwagę idealnie w tym wypadku sprawdzające się taśmy LED zamontowane dookoła lustra, a używając dodatkowo profili LED uzyskamy równomierne oświetlenie i zabezpieczenie taśm LED przed ich zachlapaniem. Wystarczy tylko określić wymiary lustra, jego kształt  – czy zawiera kąty proste czy ma zaokrągloną krawędź, skontaktować się z nami, a nasi doradcy udzielą fachowej pomocy i dobiorą odpowiedni dla Państwa sposób oświetlenia każdego lustra.

DesignLight Profesjonalne oświetlenie Twojego Domu  – www.designlight.pl 

Biuro Handlowe:
tel. + 48 77 408 71 30
tel. kom. 603 983 727