Oprawy stropowe LED

Czyli idealne rozwiązanie na skuteczne i atrakcyjne oświetlenie punktowe, montowane do sufitów w każdym pomieszczeniu. Oprawy sufitowe z powodzeniem sprawdzą się zarówno w kuchni, korytarzu jak i salonie. W połączeniu z żarówkami, mogą pełnić funkcję światła dekoracyjnego lub użytkowego.

Dostępne są różnego typu oprawy wykonane z metalu, tworzywa sztucznego lub popularne w ostatnim czasie oprawy szklane, które idealnie nadają się do pomieszczeń w stylu nowoczesnym.

Oświetlenie sufitowe może być stałe lub ruchome, czyli takie, które umożliwia regulację kąta świecenia. Oprawy czy też oprawki ruchome mają uchylny element, dzięki któremu skierujemy źródło światła dokładnie w to miejsce, w które będziemy chcieli.

Oprawy sufitowe LED - Design Light

Oprawy sufitowe LED – Design Light

Do opraw sufitowych najczęściej instaluje się żarówki LED z trzonkiem  GU10, Mr16 lub te mniejsze Mr11. W zależności od tego jaką posiadamy instalacje i jaki efekt chcemy osiągnąć możemy zdecydować się na różne rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie oprawy sufitowe (z uwagi na konstrukcje i rozmiary) nadają się do każdego typu żarówki i trzeba to wcześniej sprawdzić. Takie informacje powinny być podane w ofercie lub na opakowaniu produktu. Oprawy stropowe Design Light są dokładnie opisane i przy zakupie klient nie ma problemu z doborem żarówki.

Dostępne na rynku żarówki LED w dużej mierze są zasilane napięciem 230V, więc śmiało możemy je stosować, jako zamienniki do tradycyjnych halogenów, które coraz częściej są wypierane przez nowoczesne i energooszczędne LEDy. Przed zakupem warto jednak się upewnić czy, aby na pewno wybrane żarówki LED będą pasować do naszej instalacji. Kolejna sprawa to wybór barwy światła w przypadku LEDów jest to istotny czynnik wpływający na efekt końcowy oświetlania i naszego samopoczucia.

Montaż opraw LED

Oprawy oświetleniowe montujemy najczęściej w przypadku sufitów podwieszanych, w otworach montażowych pod konkretny wymiar. Producenci najczęściej podają wymiary tych otworów, natomiast przed przystąpieniem do montażu warto poczekać na dostawę i dokładnie wszystko pomierzyć. Unikniemy wówczas niepotrzebnych pomyłek i nerwów.

Uwaga: przed przystąpieniem do montażu jakiegokolwiek rodzaju oświetlenia warto przed montażem sprawdzić poprawność jego działania.

Montaż oświetlenia

Montaż oświetlenia

Większość opraw sufitowych posiada specjalne blaszki na sprężynkach, które się odgina, po czym wsuwa do wnęki montażowej. W następnej kolejności wkładamy i blokujemy żarówkę, którą należy podłączyć do instalacji za pomocą gniazda przyłączeniowego (tzw. oprawki ceramicznej). Montaż w uproszczeniu przedstawiliśmy, również w formie schematu poniżej. Oczywiście nie wykorzystuje on wszystkich możliwości, ma jedynie na celu pokazanie idei. Oprawy w zależności od kształtu i rodzaju stosowanej żarówki mogą się różnić poszczególnymi elementami.

Przykładowy montaż oprawy sufitowej

Przykładowy montaż oprawy sufitowej

Gotowe rozwiązania dla każdego!

Dla tych z państwa, którzy mają problemy z doborem odpowiednich komponentów przygotowaliśmy gotowe zestawy LED z oprawami, żarówkami i gniazdami przyłączeniowymi, które wystarczy zamontować i podłączyć do instalacji. Wszystkie propozycje stworzone na bazie naszych bestsellerów i przystosowane do napięcia 230V.

Oprawy sufitowe LED - Design Light

Oprawy sufitowe LED – Design Light