Oświetlenie LED od dawna jest szczególnie doceniane w przestrzeni naszych domów. To właśnie ono w sposób energooszczędny i ekologiczny pozwala nam oświetlać przestrzeń, udoskonalać aranżację wnętrz i tworzyć wspaniały nastrój. Nic dziwnego, że ta technologia znalazła również zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej.

Rozświetlone biura, inteligentnie oświetlone przestrzenie galerii handlowych i pasaży ułatwiają poruszanie się po nich i swobodne korzystanie z ich zasobów. Wszystko za sprawą oświetlenia LED, które, odpowiednio zastosowane, podnosi nie tylko funkcjonalność przestrzeni publicznej, ale również jej walory estetyczne! Przekonaj się, jak wykorzystując rozwiązania LED możesz stworzyć funkcjonalną i przyjazną przestrzeń.

Tu się dobrze pracuje!

Biuro jak marzenie? To nic trudnego! Aby przestrzeń biurowa była przyjazna, odpowiednio oświetlona i jednocześnie estetyczna, warto wprowadzić do niej linie światła. To za ich sprawą możemy precyzyjnie oświetlić miejsca pracy, wydzielić konkretne strefy w pomieszczeniach, zapewnić oświetlenie ciągu komunikacyjnego i wprowadzić do wnętrza odpowiedni nastrój. Linie światła możesz stworzyć stosując odpowiednie profile architektoniczne, w które montujemy taśmy LED. Nasze produkty umożliwiają zastosowanie bardzo ciekawych rozwiązań, co skutkuje naprawdę efektownymi realizacjami!

Za pomocą naszego profilu architektonicznego DEOLINE C, który powstał z wysokiej jakości anodowanego aluminium, można oświetlić sufity podwieszane, wnęki sufitowe w biurowym korytarzu, ale również doświetlić schody albo listwy przypodłogowe. Efekt to dyskretnie zamontowane i niewidoczne źródła światła, które dodatkowo upiększają przestrzeń. Profil, przeznaczony do płyt gipsowo-kartonowych, skrywa w sobie taśmę LED, która odpowiada za źródło światła.

Inna z naszych propozycji, wysokiej jakości profil architektoniczny DEOLINE Z, z powodzeniem sprawdzi się, gdy planujemy stworzyć we wnętrzu ciekawe efekty świetlne na ścianach pomieszczeń biura lub sufitach. Wystarczy zamontować profil w zewnętrznym narożniku płyty i wmontować w niego taśmę LED – konstrukcja jest niewidoczna, a pomieszczenie zachwyca iluminacjami świetlnymi. Praca w tak ozdobionym biurze to prawdziwa przyjemność. Zobaczcie sami!

Równie dobrze w dużych pomieszczeniach sprawdza się profil JAPET XL.  Przystosowany do montażu trzech taśm LED pozwala wyczarować niezwykłe efekty świetlne. Mleczny klosz, w który jest wyposażony, delikatnie rozprasza światło i zapobiega oślepianiu. Podobnie, jak dwa poprzednie modele profili, również ten jest niewidoczny po montażu, a efekt, który dostarcza, zdecydowanie urozmaica wnętrze. To doskonały sposób na efektowne doświetlenie np. recepcji, poczekalni czy korytarza w biurowcu!

Droga pełna światła

Innowacyjna technologia LED doskonale sprawdza się w ciągach komunikacyjnych. Zamiast tradycyjnych żarówek i lamp, lepiej zastosować rozwiązania oparte na naszych produktach. Ciekawie oświetlony korytarz? To nic trudnego, jeżeli zastosujemy profil FOBOS XL. Umożliwia równoległe zastosowanie trzech taśm LED o szerokości max. 12 mm, które zapewniają solidne oświetlenie. Dyskretnie montowany, niewidoczny, umożliwia stworzenie efektownych linii światła według własnego pomysłu – tu ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Ważne, aby wbudować w niego odpowiednie taśmy LED. Sprawdzą się zwłaszcza taśmy LED PREMIUM 24V DC – doskonałej jakości polskie produkty wręcz stworzone do zadań specjalnych! Dzięki innowacyjnym diodom, emitują silny strumień światła niż tradycyjne taśmy, a ich niski poziom nagrzewania zapewnia im dłuższe użytkowanie. To ważne, gdy zależy Ci na bezawaryjnym oświetleniu w galerii handlowej czy korytarzu. Ponadto cechuje je ponadprzeciętna trwałość.

 

Skuteczne oświetlenie budynków publicznych nie byłoby możliwe bez odpowiednich akcesoriów. Dzięki wysokiej klasy inteligentnym czujnikom, sterowanie oświetleniem w miejscach publicznych jest bardzo proste. Zastosowane w nich sensory reagują na ruch, można je również odpowiednio zaprogramować: światło włączą się, gdy sensor wyczuwa w odpowiedniej odległości osobę i oświetla jej kolejny odcinek drogi. Inteligentne czujniki zmierzchu reagują na określone natężenie światła, a ich automatyczne sterowanie znacznie oszczędza energię elektryczną. Są niezastąpione w przestrzeniach publicznych!

Jeżeli szukasz innych produktów, które oferujemy w technologii LED, znajdziesz je w naszym sklepie na www.designlight.pl/