Kiedy myślimy o oświetleniu do domu lub mieszkania, zwykle mamy przed oczami lampy i żyrandole, zapominając, że na tym temat się nie kończy. Oprócz oświetlenia głównego ważne jest też funkcyjne, czyli odpowiadające za konkretne obszary i obiekty znajdujące się w danym pomieszczeniu. Oświetlenie meblowe może być dla nas bardzo pomocne podczas wykonywania codziennych czynności.

Zanim zdecydujesz się na montaż jakiegokolwiek oświetlenia funkcyjnego do szafy, szafki czy szuflady, to zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Oprawa LED stosowana w takim miejscu powinna posiadać sensor, czyli czujnik ruchu, który automatycznie włączy się po otwarciu drzwiczek i wyłączy po ich zamknięciu. Dobrze, żeby dało się ją zastosować w różnego typu szafkach, regałach i garderobach. Jeśli coś jest uniwersalne, to masz pewność, że sprawdzi się również w Twoich meblach.

Kolejna kwestia to moc oświetlenia. Powinno ono dobrze oświetlać całe wnętrze szafy, ale jednocześnie nie dawać zbyt dużego blasku na zewnątrz. O to w końcu chodzi w oświetleniu funkcyjnym – ma służyć konkretnemu elementowi wyposażenia lub strefie funkcjonalnej wnętrza, nie zaś całemu pomieszczeniu. No i na koniec sprawa montażu. Im prostszy, tym lepiej dla Ciebie i twojej cierpliwości. Łatwy, szybki montaż z pewnością oszczędzi Ci problemów podczas instalacji oprawy LED.

oświetlenie meblowe oprawa orbit z wyłącznikiem - designlight.plOprawa meblowa LED ORBIT PIR 3W

Tyle, jeśli chodzi o krótką teorię. A gdybyśmy mieli coś po prostu polecić? Na pewno byłby to ORBIT, czyli oprawa LED z wbudowanym wyłącznikiem PIR o mocy 3W, która wykrywa ruch w odległości do 1,5 m. Obejrzyj, poczytaj, przetestuj.

Trochę funkcyjnie, a trochę dekoracyjnie
Niektóre akcesoria oświetleniowe łączą w sobie kategorie funkcyjności i dekoracyjności. Takie światło oprócz tego, że służy konkretnemu celowi, dostarcza przy okazji wrażeń estetycznych i wpływa na nastrój w pomieszczeniu. Przykładowo, STAR to niewielka, punktowa oprawa LED przeznaczona do wąskich witryn, cokołów meblowych oraz innych miejsc, które aż proszą się o zaakcentowanie małym źródłem światła. Efektowne podświetlenie ekspozycji w wielu wnętrzach służy jako uzupełnienie wystroju, a jednocześnie ułatwia korzystanie z jego funkcjonalnych elementów. Tutaj dowiesz się więcej.

oświetlenie meblowe - oprawa meblowa LED STAR - sklep z oświetleniem designlight.plOprawa meblowa LED STAR 0,6W

Po więcej propozycji oświetlenia meblowego zapraszamy na designlight.pl.