Aktualnie przestrzenie użytkowe cechują się podziałem oświetlenia na główne, funkcyjne i dekoracyjne. O ile w przypadku tego pierwszego wciąż korzystamy i jeszcze długo będziemy korzystać z klasycznych włączników naściennych, o tyle przy pozostałych typach (funkcyjnym i dekoracyjnym) znacznie lepiej sprawdzają się nowoczesne rozwiązania, takie jak sterowniki radiowe z pilotem czy sensory działające na ruch. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem na rynku przybywa produktów zapewniających nam coraz większą wygodę i ekonomiczność użytkowania.

Jak wykazuje praktyka sprzedażowa i częste opinie konsumenckie, użytkownicy sterowników do oświetlenia LED najbardziej cenią sobie wygodę i duży zasięg transmisji. Te parametry stały się więc głównymi wyznacznikami dla projektantów nowych akcesoriów, które zadebiutowały w ostatnim kwartale tego roku i według prognoz będą szczególnie popularne w 2020.

Zestaw SELI ze sterownikiem i pilotem - oswietlenie-ledowe.com.pl

Zestaw SELI ze sterownikiem i pilotem

 

Seli – bezprzewodowe sterowanie oświetleniem LED

Przykładem takiego produktu jest SELI. To jednostrefowy sterownik RF przeznaczony do taśm, klipsów i opraw LED MONO, czyli świecących jedną barwą. Wyróżnia się on przede wszystkim dużym zasięgiem działania wynoszącym aż 30 metrów. Sterownik obsługujemy za pomocą pilota radiowego – na przykład siedząc wygodnie w fotelu. Pilot jest dostępny w zestawie ze sterownikiem SELI i może obsługiwać wiele sterowników jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy swobodnie obsługiwać oświetlenie LED o napięciu 12V DC lub 24V DC rozlokowane w różnych pomieszczeniach w promieniu 30 metrów. Dodatkowymi zaletami zestawu SELI są:

  • sterowanie dotykowe z funkcją ściemniania od 1% do 100% jasności;
  • tryb oświetlenia nocnego;
  • nowoczesny, modny design poszczególnych elementów zestawu.

DELI, czyli nowoczesne oświetlenie LED do szafy

Bliskim krewnym SELI, lecz zaprojektowanym z myślą o posiadaczach szaf wielodrzwiowych, jest produkt o zbliżonej nazwie – DELI. Mowa tu o bezprzewodowym zestawie do sterowania oświetleniem, który składa się ze sterownika oraz sensora PIR. Włączanie i wyłączanie oświetlenia w dużej szafie lub zabudowie odbywa się w pełni automatycznie dzięki czujnikowi, który montujemy np. na spodzie półek. Sensor ten reaguje po wykryciu ruchu w zasięgu do 1,5 metra, włączając światło, natomiast po około 40 sekundach bezruchu wyłącza je.

Zestaw DELI ze sterownikiem i sensorem PIR czarnym lub białym - oswietlenie-ledowe.com.pl

Zestaw DELI ze sterownikiem i sensorem PIR czarnym lub białym

Sterownik do sensorów PIR może znajdować się w odległości do 10 metrów od nich. To wygodne, bo nie wymaga używana w szafie dodatkowych przewodów. Jeśli chcemy oświetlić całą szafę, a nie tylko jeden jej segment, możemy dokupić osobno dodatkowe czujniki DELI (w kolorze białym lub czarnym) i zaprogramować je z tym samym sterownikiem. Łącznie do jednego sterownika możemy podłączyć 4 sensory, co w zupełności wystarczy nawet przy dużych szafach.

Po więcej modnych i praktycznych rozwiązań oświetleniowych na 2020 rok i nie tylko zapraszamy do sklepu Design Light. Znajdziesz tam wiele kreatywnych propozycji zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrz.