Gry komputerowe, wymagające dostępu do myszki i klawiatury, cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Każdego roku na rynek wchodzą ciekawe tytuły, których żaden szanujący się fan wirtualnej rozrywki przegapić nie może. Kolorowy świat na monitorze peceta wciąga tak bardzo, że nietrudno się zapomnieć, godzinami siedząc w jednej pozycji. Jak przy tym zatroszczyć się o zdrowie i wygodę, a do tego zagwarantować sobie świetną atmosferę?

Długie przesiadywanie przed komputerem może skończyć się źle, chyba że zadbamy o ergonomiczne i komfortowe stanowisko do gry

 

Biurko dla gracza w każdym wieku

Wiele osób już od najmłodszych lat spędza czas wolny przy grach komputerowych. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem że kontroluje się czas przeznaczony na tego typu rozrywkę oraz dba o ergonomiczną pozycję, która zapobiegnie problemom z kręgosłupem lub rękami. Idealnie dobrane biurko jest równie ważne co odpowiednio wyprofilowane krzesło. Przyjmuje się, że wysokość blatu powinna oscylować pomiędzy 68 a 76 cm, oczywiście w zależności od wzrostu gracza. Na rynku dostępne są meble, które umożliwiają szybkie podniesienie lub obniżenie biurka. Warto w nie zainwestować, zwłaszcza jeśli przy komputerze czas spędza więcej domowników. Blat powinien być na tyle duży, aby bez trudu pomieścił nie tylko niezbędny sprzęt, ale też kubek z kawą czy talerz z kanapkami.

Praktyczne akcesoria do biurek gamingowych pozwolą Ci jeszcze bardziej cieszyć się rozgrywką.

Funkcjonalne akcesoria do biurek komputerowych

Warto również zadbać o bezproblemowy dostęp do gniazdek elektrycznych. Estetycznym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są akcesoria pozwalające podłączyć kilka różnych urządzeń. Największą popularnością cieszy się gniazdo meblowe Kombi Box, które można wbudować w biurko i w razie potrzeby zamykać. Alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnego przedłużacza jest Desk Box, czyli bardzo solidny, aluminiowy przedłużacz nablatowy z trzema gniazdami i dwoma portami USB. Jego montaż jest niezwykle prosty. Okablowanie pozostaje za meblem, nie zajmuje miejsca, nie szpeci otoczenia i nade wszystko nie przeszkadza cieszyć się rozgrywką. Jeszcze jedna ciekawa propozycja to Inbox – bardzo praktyczna z uwagi na fakt, że gniazdo to posiada przepust kablowy i można je zamknąć bez wyciągania wtyczek.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie biurka i stwórz niepowtarzalny klimat za pomocą akcesoriów LED

Efektowne akcesoria dla gracza

Stworzenie wyjątkowego klimatu w pokoju gamingowym pozwala w pełni przenieść się do wirtualnego świata. Nawet zwykła sypialnia czy fragment salonu mogą się stać niezwykłym centrum dowodzenia, i to bez ponoszenia dużych kosztów. Nowoczesnego wyglądu meblom nadaje zwłaszcza taśma LED RGB, która umożliwia dowolną zmianę koloru oświetlenia. Warto ją zakupić w zestawie ze sterownikiem i zasilaczem. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie taśmy w profilu aluminiowym Line Mini w kolorze dopasowanym do barwy biurka. Prosty system mocowania nawierzchniowego to sposób na zadziwiającą metamorfozę dotąd niczym niewyróżniającego się blatu w świątynię każdego miłośnika elektronicznej rozrywki.

Bezpieczne, a przy tym niezwykle estetyczne akcesoria do biurek gamingowych, w wielu różnych rodzajach i kolorach, znajdziesz w sklepie designlight.pl. Być może wizyta na stronie zainspiruje Cię do drobnych zmian, które dadzą spektakularne efekty.