Idealne rozwiązanie oświetleniowe?

Wielu klientów często nie jest do końca zadowolona z efektu jaki uzyskuje stosując oświetlenie LED. Oczekują oświetlenia o naturalnym charakterze, które będzie dobrze oddawało kolory oświetlanych obiektów.

I tutaj pojawia się pytanie. Czy wybrać barwę białą ciepłą lub białą zimną? Otóż w takiej sytuacji, kiedy nie jesteśmy pewni wyboru, najlepiej zdecydować się na neutralną barwę światła LED.

Światło białe neutralne stoi na pograniczu barwy ciepłej i zimnej. Zbliżone jest trochę bardziej do barwy zimnej jednak z delikatnie ciepławą poświatą. Tym samym nie jest tak surowe i męczące dla naszych oczu. Dzięki temu bardzo dobrze sprawuje się w takich pomieszczeniach jak kuchnie, pracownie lub czytelnie.

Zalety barwy neutralnej:

  • idealny kompromis między barwą ciepłą, a zimną.
  • naturalne oddawanie barw oświetlanych przedmiotów,
  • duża intensywność światła wpływa na komfort pracy,
  • uniwersalność: pasuje do każdego pomieszczenia i stylu,
  • nie męczy oczu w trakcie świecenia,
  • sprzyja pracy i koncentracji.

Zastosowanie:

  • oświetlenie pomieszczeń wymagających dużej ilości światła,
  • kuchnie, łazienki czytelnie lub pracownie.

W ofercie firmy Design Light znajduje się szereg opraw oraz taśm LED, które w standardzie dostępne są w barwach zimnej, ciepłej jak i neutralnej. Dzięki temu klient zawsze dobierze odpowiednie oświetlenie do własnych potrzeb.

Naturalnie trzeba podkreślić, że każdy ma inne preferencje i wymogi od oświetlenia, więc nie ma idealnego rozwiązania, które sprostałoby wymogom wszystkich użytkowników. Należy pamiętać, o tym, że barwy światła spełniają inne role w życiu codziennym, o czym można przeczytać w innym artykule.

Temperatury barwy światła

Temperatury barwy światła

Poniżej przedstawiamy graficzne zestawienie oprawy ORBIT XL o mocy 3W w trzech podstawowych barwach światła, co z pewnością pomoże Państwu w podjęciu właściwej decyzji przy zakupie oświetlenia.

Orbit XL w trzech barwach światła

Orbit XL w trzech barwach światła