W nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach często można spotkać sufity podwieszane. Ten łatwy w montażu element architektoniczny jest zarazem praktyczny i dekoracyjny. Jeżeli planujesz budowę domu lub gruntowny remont dotychczasowego mieszkania, zapoznaj się z najlepszymi sposobami podświetlenia sufitu podwieszanego, które podkreślą zastosowaną formę oraz zapewnią niepowtarzalny klimat.

Podświetlany sufit to rozwiązanie dobre zarówno do salonu, jak i innych pomieszczeńPrzykład aranżacji z podświetlanym sufitem w salonie. Zdjęcie nadesłane przez klienta.

Dlaczego warto się pokusić o podświetlenie sufitu?
Sufity podwieszane wykonuje się w systemie suchej zabudowy, za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Jest to niezawodny sposób na ukrycie nierówności, które zazwyczaj występują w starych mieszkaniach, zamaskowanie wentylacji lub wystających kabli. Praktyczny aspekt konstrukcji idzie w parze z piękną oprawą odnawianego pomieszczenia. Odpowiednio podświetlony sufit podwieszany staje się swoistą ramą dla modnych mebli i stylowych dodatków. A że góruje nad głowami domowników? Bez obaw – takiego akcentu, zwłaszcza wieczorem, nie da się przegapić.

Podświetlenie sufitu podwieszanego w salonie
Oświetlenie sufitu podwieszanego pasuje zarówno do stylu glamour, jak i minimalistycznych wnętrz. Typ wystroju glamour doskonale sprawdza się w wysokich pomieszczeniach, gdzie zastosowanie sufitu podwieszanego nie skutkuje optycznym przytłoczeniem przestrzeni i można zaszaleć z jego kształtem. Styl minimalistyczny natomiast lubi surową, prostą formę. W obu przypadkach w uzyskaniu wymarzonego efektu pomagają niskie profile nawierzchniowe, np. Line Mini, w których umieszcza się wybraną taśmę LED. Najpopularniejsze z taśm to typ Premium oraz LED RGB.

Dzięki taśmom LED umieszczonym we wnękach pomieszczenie nabiera wyjątkowego uroku. Przykład aranżacji wykorzystującej linie światła w sypialni. Zdjęcie nadesłane przez klienta.

Oświetlenie gzymsów i wnęk nadające klimat
Montaż taśmy LED we wnęce sufitu podwieszanego sprawia, że pomieszczenie nabiera pożądanej trójwymiarowości i koresponduje ze sztukaterią na ścianach charakterystyczną dla stylu glamour. Oprócz wnęki, którą można utworzyć, podwieszając odpowiednio przyciętą płytę, warto też wykorzystać samą płaszczyznę gzymsu. Umieszczenie w nim opraw sufitowych z żarówką LED typu Mars pomoże Ci uzyskać nowoczesny charakter pomieszczenia. Warto podkreślić wszelkie wnęki architektoniczne za pomocą taśm LED, aby uzyskać proste linie światła, nadające wnętrzu klimat i charakter.

Profile architektoniczne to świetny pomysł, jeśli chcemy urozmaicić wnętrze i przełamać nudę.Podświetlany sufit w kuchni. Zdjęcie nadesłane przez klienta.

Linie światła w łazience, kuchni lub korytarzu
Planując remont mieszkania, nie zapomnij o praktycznym, a przy tym niesamowicie ozdobnym oświetleniu w poszczególnych pomieszczeniach. Warto wiedzieć, że w gipsowo-kartonowym suficie podwieszanym można umieścić specjalne profile architektoniczne, takie jak np. Deoline typ P. Uzyskany efekt linii światła ożywia pomieszczenie i nadaje mu dynamikę, zwłaszcza gdy profile znajdują się nie tylko na suficie, lecz także na ścianach. Intrygujące kompozycje z wykorzystaniem taśm LED w tej formie dotyczą też ciągów komunikacyjnych oraz różnego rodzaju wnęk, przeznaczonych choćby na elegancką zastawę stołową. Profile architektoniczne mogą być stosowane nawet jako oświetlenie główne. Takie rozwiązania po prostu się sprawdzają.

Liczba możliwości, jakie dają listwy LED, jest ogromna. Więcej akcesoriów, które z pewnością zainspirują Cię do stworzenia perfekcyjnej przestrzeni w wybranym stylu znajdziesz w sklepie designlight.pl.