Funkcjonalne, atrakcyjne a w szczególności ekonomiczne oświetlenie marzy się każdemu właścicielowi nieruchomości. Zazwyczaj decydujemy się na oświetlenie sufitowe, które jest praktyczne, a przede wszystkim ergonomiczne. Oświetlenie ma w pierwszej kolejności spełniać swoją rolę, pozwalać nam na oszczędne korzystanie ze źródła światła, ale także powinno być ozdobą każdego wnętrza.

Nowe spojrzenie

W naszej świadomości dalej istnieje przekonanie, że oświetlenie sufitowe to żyrandol, świetlówka lub halogen. Na szczęście dla każdego konsumenta, te czasy przemijają i rynek nasycony jest nowymi technologiami i oryginalnymi pomysłami. Różnorodny asortyment lamp, designerskich żarówek wiszących oraz najbardziej ekonomicznych wersji oświetlenia wnętrza – systemów LED, dzięki którym da się uzyskać każdy pożądany przez nas efekt. Światło LEDowe pozwala nie tylko na prawidłowe oświetlenie, dostosowane do naszych wymagań, ale także potrzeb, stanowi także bardzo ważny element aranżacji wnętrza.

Technika po naszej stronie

Osadzenie taśmy LED w podwieszanym suficie to jedno z najpopularniejszych a zarazem najciekawszych rozwiązań w projektowaniu wyglądu wnętrza mieszkania. Oprócz atrakcyjnego wyglądu daje nam ono szereg możliwości technicznych, m.in. dowolną regulację wysokości pomieszczenia, ukrycie instalacji elektrycznych czy przewodów wentylacyjnych. Montując oświetlenie w podwieszanym suficie najczęściej używamy taśm LED, które stanowią idealne źródło rozproszonego światła oraz żarówek LED, jako źródło światła punktowego.

 

Ekonomia i wyjątkowy design

Zamontowanie LEDowego źródła światła montowanego w podwieszanym suficie jest energooszczędne, estetyczne, trwałe, a przede wszystkim idealne dla naszego wzroku. Technologia wykonania podwieszanych sufitów pozwala nam na umieszczenie taśmy LED tak, by była ona niewidoczna, we wnęce lub gzymsie. Nie oświetla ono bezpośrednio pomieszczenia, ponieważ światło rozprasza się – w zależności od sposobu montażu – po odbiciu od powierzchni sufitu lub ścian. Taki montaż pozwala na uzyskanie efektu nastrojowej poświaty, która nie rzuca ostrego cienia, sprawia, że cienie są gradientowo nieostre, kształty przedmiotów wygładzone oraz nie męczy naszych oczu.

Możliwości aranżacji

Ilość światła generowanego przez nowoczesne diody LED w zupełności wystarcza do zastosowania ich jako główne źródło światła oraz jako wyjątkowy element dekoracyjny. Możemy wykorzystać lampy sufitowe ze źródłem światła LED oraz żarówki LED jako zamiennik halogenów. Jeśli zależy nam na efekcie, jaki utrzymuje się w lokalach, sklepach czy biurach możemy użyć systemu downlight LED oraz paneli LED. Natomiast używając liniowego oświetlenia LED, czy taśmy LED umieszczonej na półce lub gzymsie stelażu wykonanego najczęściej z płyt kartonowo-gipsowych, uzyskamy wiele możliwości aranżacyjnych, począwszy od rozproszonego lub kierunkowego światła poprzez różnokolorowe oświetlenie wnętrza.

 

Jeżeli masz pomysł na aranżację oświetlenia sufitowego w swoim domu, mieszkaniu czy biurze, a nie wiesz jak technicznie rozwiązać pojawiające się problemy, zadzwoń: +48 77 408 71 30. Nasi konsultanci chętnie pomogą w doborze odpowiednich produktów.

www.designlight.pl – Profesjonalne oświetlenie Twojego domu