Tanie i efektowne oświetlenie LED do mebli!

Klips LED to produkt do dekoracyjnego oświetlenia, który już od pewnego czasu zdobywa rynek meblarski. Jest to rodzaj oświetlenia LED stosowany w praktycznie każdym meblu do podświetlania półek szklanych. Szczególnie popularny w witrynach mebli salonowych, ale również w meblach kuchennych, a nawet łazienkowych.

Klipsy LED - podświetlenie półek szklanych

Klipsy LED – podświetlenie półek szklanych

Z uwagi na małe wymiary, znikomy pobór mocy oraz niesamowity efekt jaki dają w meblu, klipsy LED zyskały sobie ogromną popularność wśród producentów, jak i nabywców mebli nowoczesnych i klasycznych.

Oświetlenie LED do mebli staje się powoli standardem, który dodaje niepowtarzalnego uroku oraz powiew świeżości w meblach. Dlatego klipsy LED są pożądanym dodatkiem w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jeżeli chcecie Państwo urozmaicić swoje meble to klipsy LED to najtańsza oraz najprostsza forma do uzyskania tego efektu. Najłatwiej jest kupić zestaw z klipsami dobrany do ilości półek szklanych, które chcemy doświetlić odpowiednią barwą świtała.

Dostępne barwy światła klipsów LED

Dostępne barwy światła klipsów LED

Montaż klipsów jest banalnie prosty. Wystarczy nasunąć klips na tylną część półki szklanej, następnie wykonać otwór na przewód z wtyczką mini w plecach mebla, po czym podłączyć klipsy do rozdzielacza z zasilaczem LED i gotowe!

Montaż klipsa LED

Montaż klipsa LED

Zanim kupimy klipsy do mebli, należy sprawdzić czy posiadamy odpowiednią grubość półek szklanych. Klipsy LED z oferty Design Light są dopasowane do półek szklanych o grubości 5-8mm.

Kolejna rzecz to krawędź półki. Musi być matowa, aby uzyskać pożądany efekt liniowego rozmycia światła na przedniej krawędzi. Jeżeli półka szklana nie jest odpowiednio przygotowana światło nie będzie równomiernie rozprzestrzenione. Taką usługę można wykonać u lokalnego szklarza, który za drobną opłatą powinien zeszlifować krawędzie szkła.

Rozmiary półek też mają znaczenie, ponieważ im większa odległość klipsa LED od przedniej krawędzi półki tym mniejsza intensywność światła. Dodatkowo szeroka półka szklana, może wymagać zastosowania dwóch lub więcej klipsów. Na półkę o szerokości 40-50cm najlepiej dać 2 klipsy LED, aby uzyskać efekt jednolitego rozmycia światła.

W ofercie Design Light znajdziecie Państwo szeroką gamę klipsów i zestawów LED o rożnych barwach światła, w tym klipsy LED RGB ze sterownikiem i  wygodnym pilotem do obsługi trybów świecenia.

A na sam koniec artykułu kilka inspiracji:

A jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej na temat klipsów LED RGB i zobaczyć je w akcji zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

Klipsy LED - inspiracje

Klipsy LED – inspiracje