Każde wnętrze można odmienić i unowocześnić za pomocą oświetlenia. Odpowiednio dobrane do pomieszczenia linie światła mogą w praktyczny sposób wydzielić jego strefy, doświetlić je, ocieplić i w efektowny sposób wyeksponować. Aby je stworzyć, niezbędne są odpowiednie elementy – profile architektoniczne i taśmy LED.

Typowe oświetlenie w postaci lamp czy halogenów w suficie podwieszanym odchodzi już do lamusa. Zamiast tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych, coraz chętniej sięgamy po oświetlenie LED. Efektowne linie światła we wnętrzach nie tylko nadają pomieszczeniom nowoczesny charakter, ale przede wszystkim doświetlają je w sposób subtelny, ale jednocześnie zdecydowany. Możemy oświetlić spore pomieszczenie jednolitym światłem, dzięki przemyślanemu wprowadzeniu ich w przestrzeń. Możliwości jest sporo: linie światła LED mogą być wkomponowane w podłogę, sufit albo ścianę. Wariant maxi to skorzystanie z wszystkich trzech opcji jednocześnie.

Co to są profile architektoniczne LED

Czym są profile niezbędne do stworzenia linii światła LED? To aluminiowe elementy, które są montowane w płytach kartonowo-gipsowych, ale nie tylko. Można je zastosować w wielu powierzchniach w zależności od rodzaju. Te dedykowane do płyt G-K mają niewidoczne krawędzie, które są ukryte pod gładzią gipsową. Stosuje się je do wbudowania w powierzchnię płyty, co pozwala uzyskać efektowne iluminacje świetlne wewnątrz pomieszczeń, nazywane potocznie liniami światła. Profile architektoniczne LED pozwalają na montaż jednej, dwóch a nawet trzech taśm LED, co tworzy we wnętrzu ciekawy efekt oświetleniowy bez widocznych elementów konstrukcyjnych. Profile są wyposażone w mleczne klosze, które chronią taśmę LED przed wilgocią oraz kurzem, a także rozpraszają światło i zmniejszają efekt zbyt widocznych diod LED.

Rodzaje profili LED

To od nas zależy, jaką chcemy stworzyć linię światła we wnętrzu, a odpowiedni profil z łatwością nam to umożliwi. Budowa profili i ich różnorodność pozwoli na stworzenie takiej linii światła, jaka jest nam potrzebna – np. wystarczająco szerokiej, aby nie tylko ozdobiła pomieszczenie, ale również oświetliła je. Kto potrzebuje solidnych profili LED, może wybierać spośród modeli w linii DEOLINE. To profile proste i kątowe o różnej budowie (P, W oraz Z) do montażu pojedynczych taśm LED o maksymalnej szerokości 10 mm. Różnią się od siebie techniką montażu i pozwalają stworzyć linie światła na ścianach i suficie. Dostępny jest również szerszy wariant o nazwie DEOLINE XL.

DEOLINE profile architektoniczne do płyt G-K - Design Light

DEOLINE profil architektoniczny do płyt G-K

Profil aluminiowy JAPET 2m

Profil aluminiowy JAPET

Profile architektoniczne JAPET i JAPET XL to propozycje z linii ASTRO, które powstały z anodowanego aluminium i są przeznaczone do równoległego montażu dwóch, a nawet trzech taśm LED o maksymalnej szerokości 12 mm. To profile nawierzchniowe, wyposażone w mleczne klosze, które pozwalają na stworzenie linii światła o odpowiednim natężeniu. Dzięki ich zastosowaniu, można do wnętrza wprowadzić efektowne elementy optycznie powiększające pomieszczenie i doświetlające je.

Inną opcją są profile FOBOS i FOBOS XL – to profile wpuszczane z linii ASTRO, również wyposażone w mleczne klosze rozpraszające światło i przeznaczone do montażu dwóch lub trzech taśm LED o maksymalnej szerokości 12 mm. Modele FOBOS i FOBOS XL powstały także z wysokiej jakości anodowanego aluminium. Pozwalają na stworzenie odpowiednio szerokich linii światła i wprowadzenie do pomieszczenia nowoczesnego klimatu oraz na odpowiednie doświetlenie go. Ich montaż jest niezwykle prosty dzięki dedykowanym sprężynom i łącznikom. Profile z serii ASTRO mają szerokie zastosowanie np. w budynkach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej.

Profil architektoniczny FOBOS

Fobos

Profil architektoniczny FOBOS XL

Fobos XL

Niezbędny dodatek – taśma LED

Profil wybrany? Czas na taśmę LED. I o ile model profilu określa szerokość taśmy, od nas zależy barwa emitowanego przez nią światła i jej moc. Taśmy LED powinny być dopasowane do efektu, jaki chcemy osiągnąć – uzyskać jedynie oświetlenie pomieszczenia, czy również efektownie je ozdobić. Warto pamiętać,
że różne typy pomieszczeń wymagają innej barwy oświetlenia. Mieszkania i domy świetne wyglądają z barwą ciepłą (temp. ok 3000–3200 K) podczas, gdy przestrzenie industrialne oraz biurowe, kiedy zastosuje się w nich chłodniejsze barwy światła LED, np. 4000 K lub nawet 6000 K. Profile architektoniczne oraz taśmy LED są dostępne w ofercie designlight.pl.

Taśma LED COB z jednolitą linią światła

Taśma LED COB z jednolitą linią światła