Światło ma wielką moc! Wprowadza odpowiedni nastrój do pomieszczeń, uspokaja nas, stymuluje do działania, dodaje energii. Dzisiaj, dzięki technologii LED, możemy zadbać nie tylko o wystrój i funkcjonalne oświetlenie dowolnego wnętrza, ale również optycznie powiększyć każde pomieszczenie. W dodatku nie wydając fortuny.

Niewielkie mieszkanie może być powodem do zmartwień. Zbyt mała przestrzeń ogranicza nasze działania, odbiera energię, nierzadko frustruje. Dobra wiadomość jest taka, że bez ekipy budowlanej i czasochłonnego, stresującego remontu, możemy optycznie powiększyć przestrzeń mieszkania i wznieść jego funkcjonalność na wyższy poziom. Z pomocą przychodzi ekologiczna i energooszczędna technologia LED. Warto jej zaufać!

Powiększamy salon

To miejsce kojarzy się z czasem wolnym, odpoczynkiem i chwilami spędzonymi w gronie najbliższych. Jeżeli narzekamy na jego nieduży rozmiar, wystarczy w przemyślany sposób skorzystać z dobrodziejstw i opcji, jakie dają nam akcesoria LED. Umiejętnie rozplanowane oświetlenie i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań może dać zaskakujące efekty!

Jednym z pomysłów na optyczne powiększenie salonu jest zastosowanie w nich linii światła. Z ich pomocą możemy rozświetlić wnętrze pokoju oraz wydzielić w nim konkretne strefy. Zastosowane we wnętrzu profile architektoniczne i dobranie odpowiednich taśm LED skutkuje iluminacjami świetlnymi, które nie tylko dodają wnętrzu uroku, ale również dają wrażenie, że pomieszczenie jest większe. Zamontowanie taśm LED w suficie podwieszanym, listwach przypodłogowych czy w ścianach GK to zabieg prosty, za to z dużymi możliwościami.

Innym sposobem na optyczne zwiększenie przestrzeni jest podświetlenie mebli w salonie. Szklane witryny i eleganckie gabloty z zastawą stołową możesz oświetlić za pomocą oświetlenia LED. Tak doświetlony mebel również optycznie powiększy przestrzeń pokoju.

Większa kuchnia, więcej radości

Duża, jasna kuchnia to marzenie każdej pani domu. Jak sobie jednak poradzić, gdy serce naszego domu jest niewielkie? Wystarczy odrobina wyobraźni i technologia LED. Oświetlając blaty kuchenne za pomocą opraw podszafkowych wspaniale rozświetlisz centrum kuchni, co doda jej optycznie przestrzeni. Ty będziesz wygodniej gotować, a pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. Możesz także podświetlić cokoły szafek kuchennych za pomocą odpowiedniego profilu meblowego. Tak zainstalowane źródło światła daje wspaniały efekt: wnętrze jest nie tylko jaśniejsze i optycznie większe, ale również ładniejsze! Pamiętaj, że również doświetlone szuflady mogą dodać kuchni więcej przestrzeni. Wystarczy, że zadbasz o oświetlenie ich wnętrza: odpowiednia oprawa LED z inteligentnym wyłącznikiem będzie znakomitym źródłem światła ilekroć otworzysz szufladę. A więcej światła, to więcej przestrzeni!

Łazienka jak salon kąpielowy

Nie musisz przesuwać ścian ani dokonywać wielkiej rewolucji remontowej, żeby Twoja niewielka łazienka zyskała przestrzeń. Wystarczy, że w odpowiedni sposób ją oświetlisz. Zanim jednak zaplanujesz, gdzie i jak zastosować oświetlenie LED, pamiętaj o barwie światła. Nie we wszystkich łazienkach znajduje się okno, ale możemy ten problem zlikwidować wykorzystując w tym pomieszczeniu światło najbardziej zbliżone do naturalnego dziennego lub białego o zimnej barwie: w temperaturze 4000-6500K.

W małym pomieszczeniu lepiej zrezygnować z oświetlenia sufitowego w postaci wiszącej lampy na rzecz oświetlenia punktowego. Zastosuj w suficie oprawy LED – z ich pomocą możesz stworzyć na nim symetrycznie rozmieszczone źródła światła, a nawet uzyskać ciekawy efekt rozgwieżdżonego nieba.

Możesz również w prosty sposób wydzielić strefę wanny lub prysznica, montując w fugach odpowiednią taśmę LED. Podświetl dolną krawędź wanny albo wprowadź do kabiny pionowe linie światła – stworzysz wrażenie dodatkowej strefy kąpielowej! W podobny sposób doświetlisz strefę umywalki z lustrem zyskując ciekawy efekt świetlny i optycznie powiększoną przestrzeń. Za pomocą taśm LED możesz również oświetlić półki oraz wnęki w łazience – to doskonała metoda na wprowadzenie dodatkowego źródła światła w pomieszczeniu, udany zabieg dekoracyjny oraz… kolejny patent na optyczne powiększenie przestrzeni. W tym celu wykorzystaj odpowiedni profil.

Sypialnia marzeń

Kto nie chciałby mieć przestronnej sypialni z pojemną garderobą i ogromnym łóżkiem? Twoja jest niewielka? Nie wyczarujemy w niej dodatkowych metrów, ale… wiemy, jak z pomocą światła dodać jej przestrzeni. Jeżeli masz w sypialni wnęki w ścianach, możesz z nich wyczarować dodatkowe i efektowne źródła światła. Iluminacje na ścianie stworzą wrażenie większej przestrzeni, a Ty zapomnisz o przestarzałych kinkietach i lampkach starego typu. Twój pokój wyda się większy, jeżeli za pomocą profili i taśm LED stworzysz w nim linie światła. Iluminacje na suficie czy ścianach powiększą optycznie przestrzeń sypialni, podobnie – podświetlony dół łóżka czy jego zagłówek. Możesz do sypialni wprowadzić również kolor – wybierz odpowiednią taśmę LED, ale pamiętaj, że im jaśniejsza barwa, tym lepszy efekt powiększenia przestrzeni!

Szukasz inspiracji do swojego domu wykorzystując technologię LED? Odwiedź nas na https://designlight.pl/