Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywasz i zbierasz siły do codziennego działania. Aby stała się Twoją oazą spokoju i relaksu, warto zadbać o nastrój w jej wnętrzu. Oświetlenie LED pozwala stworzyć wyjątkowe rozwiązania, które dają niesamowite efekty.

Projektując wnętrze wymarzonej sypialni, nie zapominajmy o jej oświetleniu. Takie elementy, jak żyrandol, lampki nocne czy dyskretnie rozmieszczone halogeny, to standard. Warto jednak sięgnąć po ciekawe, energooszczędne i dekoracyjne rozwiązania LED, które pomogą Ci stworzyć w sypialni niepowtarzalny klimat i sprawią, że stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna.

Podświetlona część sufitu podwieszanego

Strefę z łóżkiem można efektownie doświetlić montując taśmę LED wzdłuż krawędzi sufitu podwieszanego – bezpośrednio nad meblem.

Wykorzystanie linii światła

Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie taśmy LED we wnęce sufitu podwieszanego lub poprowadzenie jej wzdłuż obwodu sufitu. Powstałe w ten sposób linie światła nie tylko dodatkowo doświetlą pomieszczenie, ale również wprowadzą do sypialni nastrojowy klimat i w ciekawy sposób wyeksponują np. strefę z łóżkiem. Taki zabieg pomoże nam „wyczarować” we wnętrzu delikatną łunę światła. Tu sprawdzą się profile niezbędne do stworzenia linii światła LED.

Innym ciekawym rozwiązaniem z wykorzystaniem linii światła będzie wyznaczenie odrębnych stref w sypialni. Z ich pomocą możemy wyeksponować nie tylko przestrzeń przeznaczoną  do spania, ale także np. strefę garderoby. Z kolei w garderobie warto wykorzystać zaawansowane rozwiązania – takie, jak sterowanie światłem. Tu sprawdzi się wyłącznik z sensorem ruchu, który pomoże nam bezdotykowo zarządzać oświetleniem!

Duża sypialnia z garderobą

Za pomocą linii światła możemy wyeksponować różne strefy w sypialni, np. garderobę.

Sufit podwieszany podświetlony taśmami LED

Sufit podwieszany można podświetlić również w całości – ten zabieg wprowadzi dodatkowe światło do całego pomieszczenia

Dobrą opcją o walorze nie tylko dekoracyjnym, ale również użytkowym, będzie podświetlenie wnęk-półek w ścianie lub innych elementów dekoracyjnych – obrazów i ramek. To prosty z pozoru działanie stworzy nam dodatkowe źródło światła i stanie się oryginalnym elementem dekoracyjnym we wnętrzu.

Doświetlenie łóżka

Jeżeli chodzi o najważniejszy mebel w sypialni, do wyboru mamy kilka ciekawych pomysłów na jego oświetlenie. Pierwszy z nich to umieszczenie taśm LED tuż za zagłówkiem łóżka. Ten dyskretny zabieg wyeksponuje je, ale również zadziała jak lampka nocna! Możemy puścić wodze fantazji i zdecydować się na dowolny kolor oświetlenia  – komponując go z barwami we wnętrzu albo wykorzystując go na zasadzie mocnego kontrastu. Jeżeli chcemy wprowadzić nowy kolor do sypialni, sprawdzą się kolorowe taśmy LED, które pozwalają wykorzystać we wnętrzu różne barwy.

 

Innym pomysłem na doświetlenie naszego łóżka może być zastosowanie oświetlenia LED nad nim lub tuż pod nim, wystarczy zainstalować taśmę LED wokół obwodu mebla za pomocą aluminiowych profili. Równie efektownym rozwiązaniem będzie także podświetlenie podestu, na którym stoi łóżko. To, jaki wybierzemy kolor światła, to już kwestia naszej wyobraźni.

Duże łóżko z podświetlonym zagłówkiem

Dobrym pomysłem na wykorzystanie oświetlenia LED jest zamontowanie taśm tuż za zagłówkiem łóżka.

Podświetlone wnęki w ścianie sypialni

Podświetlone wnęki w ścianie za łóżkiem to efektowne, dodatkowe źródło światła.

Aby wnętrze naszej sypialni zyskało niepowtarzalny i romantyczny nastrój, możemy w nim zastosować oświetlenie imitujące np. ogień kominka. To niezwykle ciekawe rozwiązanie – z pomocą taśmy RGBW możemy w sypialni zyskać naprawdę niebanalny efekt!