Pracujesz zdalnie? A czy wiesz, jak ogromny wpływ na efektywność wykonywania obowiązków zawodowych w domu ma dobrze urządzone stanowisko? Podpowiadamy, w jakie akcesoria meblowe warto się zaopatrzyć, aby praca w home office była dla Ciebie nie tylko możliwa, lecz także wygodna.

Jednym z najczęstszych wyzwań, z jakimi przychodzi się nam mierzyć przy urządzaniu domowego biura, jest znalezienie odpowiedniego miejsca na wszystkie sprzęty elektroniczne (komputer, monitor, drukarka) i podłączenie ich do prądu. Nagle okazuje się, że a to kabel za krótki, a to gniazdka wcale nie ma tak blisko, a to jeszcze trzeba podłączyć telefon do ładowania… Walające się po ziemi przedłużacze i kable rozwinięte na pół pokoju z pewnością nie sprzyjają komfortowi Twojej pracy. Zobaczmy zatem, jakie są możliwości…

Najpopularniejsze akcesoria meblowe do home office

Do najprostszych rozwiązań należy przedłużacz narożny Corner Box. Dlaczego narożny? Ponieważ wiemy, że oprócz funkcjonalności w domowym biurze liczy się też estetyka. Cały kabel schowany jest za przedłużaczem, który można zastosować nawierzchniowo na blacie w pionie lub poziomie albo podszafkowo. Corner Box, w zależności od wersji, może obsługiwać od jednego do czterech urządzeń jednocześnie. Do wyboru są modele z gniazdami francuskimi, schuko i USB, w tym także wersje z wyłącznikiem.

przedłużacz narożny do biura domowego - designlightPrzedłużacz narożny Corner Box w praktyce

Jeśli zależy Ci na tym, by mieć gniazdko pod ręką, aby w każdej chwili z łatwością podłączyć do ładowania telefon czy laptop, dobrym rozwiązaniem będzie Slide Box. Jest to gniazdo meblowe wpuszczane w blat z pokrywą ochronną. Oprócz standardowego gniazda sieciowego (francuskiego lub schuko) zawiera również port USB z funkcją szybkiego ładowania. Po zasunięciu pokrywki staje się niemal niezauważalne.

gniazdo wpuszczane w blat - designlightGniazdo wpuszczane Slide Box w praktyce

Akcesoria do biura domowego – coś dla profesjonalistów

Mamy też coś specjalnego dla szczególnie wymagających zwolenników pracy zdalnej (ale także dla posiadaczy własnego gabinetu w biurze). Lift Box to automatycznie wysuwany przedłużacz wpuszczany w blat. Jego największym atutem jest to, że pojawia się tylko wtedy, gdy go potrzebujesz. Wystarczy krótki dotyk, aby wysunał się spod biurka, dając Ci możliwość podłączenia aż pięciu urządzeń jednocześnie. Lift Box automatyczny zawiera bowiem trzy gniazda schuko oraz dwa wejścia USB umożliwiające szybkie ładowanie. Jest również wypasażony w zabezpieczenie przed uszkodzeniem na wypadek przypadkowego dotknięcia bez wcześniejszego wyjęcia wtyczki. Zasada działania Lift Boxa została dokładnie zaprezentowana na poniższym filmie.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
Wyrażam zgodę

Oświetlenie w home office

Na koniec najważniejsze: nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu swojego domowego biura! Najlepiej sprawdzą się energooszczędne oprawy LED, takie jak podszafkowa SQUARE 2 o mocy 1,5W. Stanowi ona świetny sposób na podświetlenie regału lub półki, gdyż pełni doskonale funkcję dekoracyjną. Niewielki pobór mocy oraz szybki i łatwy montaż to główne zalety SQUARE 2. Możesz wybierać spośród trzech kolorów opraw i trzech barw światła – wedle gustu. Polecamy także oprawy SQUARE 3 i SQUARE XL do oświetlenia blatu roboczego lub biurka.

Każde z wymienionych tu akcesoriów meblowych znajdziesz w ofercie sklepu internetowego designlight.pl. Powodzenia w pracy!