Postęp w dziedzinie oświetlenia, jaki dokonał się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, przyniósł ze sobą nowe rozwiązania w zakresie urządzeń zasilających. Wysoka jakość zasilaczy często idzie w parze z wysoką ceną, lecz czy w przypadku tych akcesoriów jest czego żałować? Dziś wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w dobry zasilacz i czym powinniśmy się kierować w jego wyborze.
Porządny zasilacz to taki, który cechuje się wysoką sprawnością. Oznacza to, że pobiera z sieci o napięciu 230V taką ilość prądu jaką jest obciążony. W przypadku taniego zasilacza o tej samej mocy pobór prądu będzie znacznie większy, co w perspektywie czasu przełoży się na wysokie rachunki. Jednorazowy koszt zakupu dobrego zasilacza wydaje się zatem w pełni uzasadniony.

Nie do przecenienia są również filtry i inne elementy elektroniczne zasilacza, od których zależy bezpieczeństwo oraz żywotność oświetlenia LED. Urządzenia zasilające z niższej półki często pozbawione są zabezpieczeń przepięciowych, których brak może prowadzić do uszkodzenia diod LED już po paru miesiącach użytkowania. Co więcej, słabej jakości zasilacze mogą powodować zakłócenia elektromagnetyczne, narażać nas na porażenie prądem, a nawet – jeśli dojdzie do spięcia – wywołać pożar.

Wybieraj tylko sprawdzone produkty!
Skąd możemy wiedzieć, że dany zasilacz spełnia pożądane przez nas normy jakości i bezpieczeństwa? Najlepszym sposobem jest wybieranie zasilaczy posiadających certyfikat TÜV. Daje nam on gwarancję bezawaryjnego i sprawnego działania przez lata. TÜV Rheinland to czołowa jednostka certyfikująca na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych, zajmująca się prowadzeniem testów, audytów i inspekcji m.in. w dziedzinie technologii. Decydując się na zasilacz z certyfikatem TÜV, zyskujesz pewność bezpieczeństwa i niezawodnego funkcjonowania oświetlenia LED.

Zasilacze do LED klasy PREMIUM dostępne w ofercie sklepu Design Light posiadają certyfikat TÜV, co świadczy o ich najwyższej jakości i spełnianiu międzynarodowych standardów. Dostępne są w szerokiej ofercie na 12V od 6W aż do 260W i na 24V o mocy 150W. Polecamy!