Barwa światła ma wpływ na naszą percepcję i nastrój. Nie bez powodu wybieramy inne oświetlenie do sypialni niż do łazienki, kuchni czy pracowni. Często jednak – ze względu na ograniczoną powierzchnię mieszkania czy liczbę domowników – decydujemy się na pomieszczenia wielofunkcyjne. W momencie gdy sypialnia staje się miejscem do nauki, a salon z przestrzeni wypoczynkowej przeobraża się w przestrzeń roboczą, warto pomyśleć nad oświetleniem, które łatwo dostosujemy do naszych bieżących potrzeb.

Jak światło zmienia klimat domu

Na początek krótko przypomnijmy, że barwa biała ciepła najlepiej sprawdza się tam, gdzie zależy nam na spokojnej, relaksującej lub romantycznej atmosferze. W takich warunkach umysłowi łatwiej odprężyć się i wyciszyć, dlatego światło o tej barwie jest domeną sypialni i salonów. Z kolei barwa biała neutralna i zimna pobudzają nas do działania, stąd ich powszechne zastosowanie w przestrzeniach do pracy biurowej lub nauki, a także w kuchni i łazience. A co w sytuacji, gdy przestrzeń wypoczynkowa służy nam jednocześnie do wysiłku intelektualnego?

taśma LED BICOLOR

Taśma LED BICOLOR

Taśma LED BICOLOR – dwa, a nawet trzy w jednym
Zmiana barwy oświetlenia w dowolnym momencie jest możliwa z taśmą LED BICOLOR PREMIUM. Dzięki niej możesz regulować temperaturę barwową emitowanego światła: od zimnej przez neutralną aż po bardzo ciepłą. W ten sposób dostosowujesz nastrój pomieszczenia do swoich preferencji i potrzeb chwili. Gdy chcesz się zrelaksować, po prostu ustawiasz barwę cieplejszą, a gdy zaczynasz pracę lub naukę – wybierasz którąś ze spektrum barw chłodniejszych.

sterownik LED BICOLOR z pilotem

Sterownik BICOLOR z pilotem 4-strefowym

Regulacja odbywa się w bardzo prosty i wygodny sposób. Aby skorzystać z właściwości taśmy BICOLOR, potrzebujesz kompatybilnego sterownika. Tutaj masz dwie możliwości: sterownik RF, który do działania wykorzystuje fale radiowe, lub sterownik router Wi-Fi. W pierwszym przypadku barwę światła kształtujesz za pomocą poręcznego pilota radiowego, który działa bezprzewodowo i umożliwia tworzenie nawet 4 niezależnych stref oświetleniowych w Twoim domu. W drugim wystarczy Ci smartfon lub tablet z darmową aplikacją, a zmiana barwy jest możliwa poprzez sieć Wi-Fi. Oba rozwiązania pozwalają na płynną regulację nie tylko barwy, lecz także jasności światła pochodzącego z taśmy LED BICOLOR.

sterownik WI-FI do oświetlenie LED

Sterownik Wi-Fi

 

Zmiana barwy w profilach LED
Jeśli nie zależy Ci na zdalnym sterowaniu, a chcesz mieć wpływ na barwę światła białego, jest jeszcze jedno rozwiązanie. Wyłącznik w formie płytki BICO do profili LED i taśm BICOLOR pozwala na zmianę temperatury barwowej w sposób płynny lub skokowy. Zapewnia Ci te same możliwości regulacji co opcja ze sterownikiem – z tą różnicą, że tutaj przycisk znajduje się bezpośrednio w profilu z taśmą LED. Wyłącznik BICO jest dostępny w wersji z dwumetrowym przewodem lub bez.

Jeśli masz więcej pytań lub potrzebujesz inspiracji, zapraszamy do kontaktu!