Technologia LED od dłuższego czasu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego – pozwala oszczędzać energię, jest funkcjonalna, ekologiczna i umożliwia oświetlenie domu czy biura na wiele sposobów. Aby cieszyć się jej właściwościami, warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, które w optymalny sposób pozwalają korzystać z tego innowacyjnego rozwiązania oświetleniowego.

Taśma LED pod ochroną

Decydując się na oświetlenie w technologii LED, musisz myśleć kompleksowo: taśma LED powinna nie tylko emitować światło, ale również wyglądać estetycznie we wnętrzu. Z pomocą przychodzą profile do taśm LED, które nie tylko chronią taśmy przed kurzem i zabrudzeniami, ale również stają się eleganckim elementem wyposażenia wnętrza. Aluminiowy profil wydłuża żywotność taśmy LED, zapewnia lepszą trwałość jej montażu, a także pełni funkcję dekoracyjną. Warto również dodać, że zastosowanie aluminiowych profili skutkuje rozpraszaniem rażącego światła, dzięki kloszom, w które wyposażone są profile.

Niezbędne zasilacze LED

Jeżeli chcesz korzystać z oświetlenia w technologii LED, potrzebujesz odpowiedniego zasilacza! To akcesoria, które są niezbędne do podłączenia oświetlenia LED. Oferowane przez nas zasilacze 12V DC oraz zasilacze 24V DC  przetwarzają napięcie sieciowe z 230V AC na prąd stały 12V lub 24V DC konieczny do zasilenia diod LED. To właśnie one gwarantują prawidłowe oraz bezawaryjne działanie oświetlenia LED w Twoim domu lub biurze przez długie lata!

Ciemno czy jasno? Ty decydujesz!

Czas na kolejne akcesorium, bez którego zastosowanie technologii LED nie byłoby praktyczne i funkcjonalne. Mowa o wyłącznikach LED,  odpowiedzialnych za takie działania, jak włączanie i wyłączanie oświetlenia a także sterowanie jego natężeniem.  To dzięki nim możesz swobodnie zarządzać oświetleniem pomieszczenia, czy wnętrza garderoby lub swojej szafy!

Rewolucyjne sterowanie światłem

To, co niewątpliwie zachwyca w technologii LED to… wygoda. Dlaczego? Dzięki odpowiednim akcesoriom, możemy wejść na wyższy poziom sterowania oświetleniem! To za sprawą inteligentnych urządzeń wnętrze szuflad czy szafy w garderobie jest automatycznie oświetlone tuż po ich otwarciu. Również zarządzanie oświetleniem pomieszczeń staje się proste i nie wymaga naszej ingerencji. My oferujemy innowacyjne  sterowniki LED: akcesoria te działają podobnie jak wyłączniki, ale mają często dodatkowe funkcje w zależności od typu urządzenia. To może być np. funkcja  przechodzenia między trybami świecenia albo zmiana barwy światła.

Produktem wartym uwagi jest innowacyjny sterownik RF MULTI 5w1. To akcesorium można podłączyć aż do 5 różnych typów taśm lub opraw LED i tym samym w bardzo prosty sposób stworzyć oświetlenie strefowe. Produkt umożliwia sterowanie oświetleniem LED radiowo do 30 metrów i zastępuje wiele urządzeń dedykowanych do konkretnego typu oświetlenia. Sterownik obsługuje 5 typów oświetlenia LED: Mono, Bicolor, RGB, RGBW, RGB+Bicolor i współdziała z 4-strefowym pilotem RF MULTI 5w1. Ten zaawansowany, wielofunkcyjny pilot wyręczy Cię w sterowaniu oświetleniem! Nie tylko steruje jasnością emitowanego światła i zmienia jego barwę, ale może zastąpić kilka tego typu urządzeń.

Oprócz wygodnych wyłączników oraz sterowników LED, niezwykle praktyczne są czujniki ruchu i zmierzchu. Działają automatycznie, czyli włączają i wyłączają oświetlenie na podstawie ustawień we wbudowanych detektorach ruchu i/lub wykrywając naszą obecność w odpowiednim zasięgu. Reagują również na stopień jasności (próg czułości zmierzchowej, która jest wyrażana w luxach).

Szukasz profesjonalnych produktów i akcesoriów w technologii LED? Odwiedź nas na: https://designlight.pl/