Moda na taśmy LED, które od lat wypierają tradycyjne metody oświetlania przestrzeni domowych i biurowych, prędko nie przeminie. Ludzi przekonuje mnogość sposobów aranżacji czy możliwość łatwego odświeżenia wyglądu pomieszczenia. Warto jednak nie ograniczać się do samego przyklejenia taśmy LED do powierzchni.  Dzięki zastosowaniu profili do taśm LED sprawimy, że staną się one jeszcze bardziej praktyczne i efektywne.

Profil przyjmuje zazwyczaj formę aluminiowej listwy, w której montowana jest taśma LED. Profile stanowią idealne uzupełnienie i estetyczną oprawę dla taśm. Co ważne, wcale nie ograniczają ich uniwersalności, wręcz przeciwnie!

#1 Bogate zastosowanie profili do taśm LED
W połączeniu z profilem taśma LED staje się eleganckim elementem oświetleniowym. Rozwiązanie to można stosować w meblach, pod szafkami, a także jako oświetlenie sufitu czy wnęk architektonicznych. Na rynku najpopularniejsze są dwa typy klosza: transparentny (przezroczysty) lub mleczny (tzw. opal). Każda z wersji pozwala uzyskać odmienny efekt świetlny, dzięki czemu możemy wybrać profil najbardziej pasujący do naszych preferencji. A do tego profile LED pozwalają na dekoracyjną zabawę światłem!

profil aluminiowy corner line o długości 2 metrów do kuchni - Designlight.pl

Zastosowanie profilu aluminiowego Corner Line 2 m w kuchni

#2 Estetyczne wykończenie dzięki profilom do taśm LED
Sama taśma LED przyklejona do mebli nie prezentuje się najlepiej – mogą tworzyć się wybrzuszenia lub taśma może się odklejać. W ten sposób skraca się również jej żywotność, o czym będzie mowa w kolejnym punkcie. Ponadto po włączeniu światło razi nas w oczy, a same diody LED wyglądają nieestetycznie. Co więcej, przy wymianie taśmy LED na powierzchni często zostaje po niej klej.

Problemy te rozwiązuje osadzenie taśmy LED w profilu, który:

  • ułatwia jej montaż i ewentualną wymianę;
  • gwarantuje lepszą przyczepność i trwałość montażu;
  • pozwala na jej estetyczne wkomponowanie w przestrzeń domową dzięki różnorodności kształtów i zastosowań;
  • pełni funkcję dekoracyjną, podkreślając wybrane przestrzenie lub meble;
  • rozprasza rażące światło poprzez zastosowanie specjalnie do tego przeznaczonych kloszy (osłon);
  • zapewnia dłuższą żywotność taśmy LED.

profil aluminiowy reling do taśm led do szafy - Designlight.pl

Zastosowanie profilu aluminiowego Reling w garderobie

#3 Niezawodna ochrona taśm LED
Mówiąc o zaletach profili, trudno nie wspomnieć o ich funkcji zabezpieczającej taśmę LED przed:

  • uszkodzeniami,
  • zabrudzeniami,
  • wilgocią,
  • kurzem.

Ponadto ciepło emitowane przez taśmę umieszczoną w profilu jest właściwie odprowadzane. Tak zapewniona ochrona wydłuża czas pracy taśmy LED – możemy więc dłużej cieszyć się jej efektownym świeceniem.

W ofercie sklepu Design Light dostępne są różne rodzaje profili do taśm LED, a każdy z nich posiada wyżej wymienione właściwości, zwiększające satysfakcję z użytkowania taśm. Zapraszamy do obejrzenia!