LED dla początkujących

Oświetlenie LED – przydatny poradnik

Taśmy LED – to innowacyjny materiał, stosowany w oświetleniu oparty o diody LED. Charakteryzuje się łatwością i elastycznością w montażu oraz szeroką gamą barw świetlnych i przedziałów pobieranej mocy. Taśmy LED zbudowane są z modułów (najczęściej o długości 5cm), które możemy swobodnie dzielić za pomocą nożyczek. W zależności od potrzeb stosuje się taśmy LED ze standardowym stopniem ochronność IP20 oraz taśmy w żelu z podwyższonym stopniem IP. Takie taśmy są można stosować jako oświetlenie w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotność np. w łazienkach. Warto pamiętać o tym, że taśmy LED w żelu powinno montować się do materiału, który szybko odprowadza ciepło, w przeciwnym razie może szybko dojść do przepalenia się żelu, a w konsekwencji diod w taśmie LED. W tym celu najlepiej taśmy zamontować w profilach LED.

tasmy_led_Design_light

Profile LED – to listwy oświetleniowe wykonane zazwyczaj z anodowanego aluminium. W profilach stosuje się taśmy LED, jako źródło oświetlenia. Główną zaletą profilów LED, jest możliwość wykonania ich pod dowolną długość, wszechstronność zastosowania oraz banalny montaż. W profilach stosuje się wciskane klosze oraz zaślepki końcowe. Aby zamontować profil w meblu wystarczy użyć dwustronnej taśmy klejącej lub uchwytów montażowych, które się przykręca do mebla, a następnie wciska w nie profil. Stosujemy, również dyskretne profile do wpustu, które należy wcisnąć we frez wykonany wcześniej w powierzchni montażowej.

profile_led_Design_light_2

Klipsy LED – to małe nakładki stosowane do oświetlenia dekoracyjnego półek szklanych. Idealne rozwiązanie dekoracyjne do każdego mebla wykorzystujące energooszczędne taśmy LED. Klipsy pasują najczęściej do półek szklanych o grubość 6-8mm, i aby je zamontować wystarczy wsunąć klips na tylną część półki szklanej. Zaletami klipsów LED jest wcześniej wymieniony łatwy montaż, rekordowo niskie zużycie prądu (0,25W na jeden klips) oraz szeroka gama barw światła w tym LED RGB.
klipsy_led_design_light

Oprawy LED – to najczęściej lampy z wbudowanym na stałe lub wymiennym oświetleniem LED, stosowane np. w meblach oraz architekturze. Oprawy LED charakteryzuje mały pobór prądu oraz długa żywotność zastosowanego oświetlenia. Istnieje bardzo szeroka gama kolorystyki, form oraz funkcji opraw LED np. oprawy stropowe dedykowane do podwieszanych sufitów. W takie oprawy montujemy zazwyczaj żarówki LED lub innego typu pasujące do samej oprawy. W naszej ofercie znajdziecie Państwo, również oprawy meblowe, które spełniają funkcje dekoracyjną oraz użytkową. Oprawy te mogą być wyposażone w nowoczesne wyłączniki lub połączone z akcesoriami LED, które ułatwiają i zwiększają możliwości zarządzania światłem.

oprawy_led_design_light

Jedna myśl nt. „LED dla początkujących”

  1. Świetny artykuł dla osób, które próbują same zmienić wygląd swojego mieszkania. Moim zdaniem taśmy LED to najlepsze i najbardziej efektywne rozwiązanie. Sam zastosowałem profile LED w swojej kuchni, efekt jest oszałamiający. Stara i nudna kuchnia zamieniła się z dnia na dzień w nowoczesne i doskonale oświetlone pomieszczenie.
    Wszystkim, którzy jeszcze zastanawiają się nad zakupem tego produktu serdecznie polecam. Fajny efekt i oszczędność pieniędzy to jedynie dwa z wielu powodów do zadowolenia po zakupie taśmy LED.
    Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oświetlenie LED, oprawy LED, taśmy LED, profile LED, klipsy LED, żarówki LED i inne